Home Promowane

Praca meble łóżka Sulęcin

Jubileusz 100-lecia PCK w tym roku uczczono w sposób szczególny. Uczniowie naszej szkoły wymalowali prace na 40. Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wzięło udział 518 dzieci i młodzieży z 53 placówek oświatowych województwa lubuskiego. Wielkim sukcesem okazały się wyniki naszych uczniów.

I miejsca zdobyli: Aleksandra Poznańska, Maciej Czerwiński, Jakub Krawczyk, Jakub Kokot oraz Krzysztof Wołyniec. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela Pani Moniki Stegeman.

Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej odbyło się 8 listopada 2019 o godz. 10:00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Uczniowie SOSW w Sulęcinie w tegorocznej edycji konkursu wymalowali przepiękne i oryginalne prace o tematyce historycznej. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości” (V edycja) odbyło się w Lubuskim Muzeum Wojskowym w dniu 11. listopada 2019 o godz. 13.00, przy wyjątkowo pięknej i słonecznej ogodzie jak na tę porę roku.

Prezes Towarzystwa Przyjaciół LMW, dr Włodzimierz Kwaśniewicz oraz Koordynator konkursu i kierownik Działu Sztuki, Promocji i Edukacji LMW – Magdalena Poradzisz- Cincio ogłosili nazwiska autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac. Jak co roku, także tym razem, na konkurs wpłynęła wielka liczba prac z całego województwa.

Z naszej szkoły I miejsce zdobyli uczniowie kl. VII-VIII SP Adrian Bucki i Damian Seremak II miejsce wywalczył sobie uczeń kl. III SPdP Konrad Kowalczyk, a wyróżnienia zdobyli: Piotr Wiśniewski, Jakub Białek, Jakub Kokot, Jan Sokół, Jan Wierciński, Maciej Czerwiński, Dorota Wołyniec, Krzysztof Wołyniec. Prace wykonane zostały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Moniki Stegeman
i nauczyciela historii Pani Wioletty Kaźmierczak. Prace naszych podopiecznych zachwycają nie tylko kolorem i formą lecz także doskonałym warsztatem i nowatorstwem. Dlatego postanowiono przyznać rekordową liczbę wyróżnień. Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy.

Nagrodzone i wyróżnione prace, oglądać będzie można w holu wystaw czasowych Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie do 31. grudnia 2019 r. Po raz pierwszy uczniowie SOSW w Sulęcinie aktywnie i zdrowo uczcili święto Niepodległości biorąc udział w IV Biegu Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta Ośno Lubuskie. Uczniowie kl. VII-VIII SP w osobach : Mateusz Nowacki, Damian Seremak, Agnieszka Kowzan, Kinga Rygiel, Radosław Pryputniewicz, Aleksander Krupa wraz z najbliższą rodziną oraz z wychowawcą klasy Panią Moniką Stegeman pokonali dystans 5 km wokół jeziora Reczynek w Ośnie Lubuskim. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a grupowo wywalczyliśmy sobie okolicznościowy puchar. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród, gorący poczęstunek oraz integracyjne biesiadowanie przy ognisku.

Opracowała
Monika Stegeman

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Myjnia Sulęcin
Myjnia Sulęcin
Myjnia Sulęcin
Myjnia Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin