Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

Zwierzęta i ich poroża, recykling, zwierzęce puzzle, co lubią zwierzęta, wędkowanie i śmieci branie były jednymi z kilku konkurencji podczas konkursu ekologicznego przedszkolaków, który odbył się 11 maja w Przedszkolu nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie.

W konkursie wzięły udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina – Zuzanna Cieślak, Igor Tamborski i Antoni Okruch – wychowawca Marzena Czwalińska, przedszkolaki z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców z Sulęcina – Hanna Patora, Mikołaj Leśkiewicz i Nikodem Zieliński – wychowawca Katarzyna Pawlik i przedszkolaki z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika z Sulęcina – Malwina Gardziejewska, Jaś Popis i Magdalena Witkowska – wychowawca Jolanta Kuszyńska.

Konkurs ekologiczny oceniali jurorzy z zaprzyjaźnionych instytucji. Celowego Związku Gmin CZG-12 reprezentowanego przez Agnieszkę Jagodzińską, Urzędu Miejskiego w Sulęcinie reprezentowanego przez zastępcę burmistrza Sulęcina Iwonę Walczak i Nadleśnictwa Sulęcin reprezentowanego przez Arkadiusza Senyszyna.

Jurorzy uznali, że wszystkie przedszkolaki wykazały się na równym poziomie bardzo dobrą wiedzą w dziedzinie gospodarki odpadami i surowcami wtórnymi, sprawnością i umiejętnością w segregowaniu odpadów komunalnych, znajomością rozpoznawania zwierzyny leśnej, kojarzeniami źródeł energii i rozwiązywaniem przygotowanych zagadek.

W kwalifikacji ogólnej wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali jednakowe oceny i nagrody, które ufundowali: Nadleśnictwo Sulęcin, Urząd Miejski z Sulęcina i Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika z Sulęcina. Zmagania konkursowe zakończył słodki poczęstunek przygotowany przedszkolakom przez organizatora. Scenariusz i konkurencje przygotowała Elżbieta Puzyniak z pomocą Honoraty Stańko z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika z Sulęcina. Zmagania przedszkolaków zobaczyła i oklaskiwała dyrektor przedszkola nr 1 Katarzyna Kurasik.


Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS