Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Szkoły

Wokół podręcznika do historii i teraźniejszości prof. Wojciecha Roszkowskiego jest wiele kontrowersji. Głównie za sprawą braku obiektywności autora oraz wtrącania swoich poglądów na karty historii. Mimo wszystko ta książka rekomendowana była przez MEN. I LO w Sulęcinie wybrało jednak inną pozycję, wydaną przez innych autorów!

W LO będzie podręcznik WSiP
Uczniowie w I Liceum Ogólnokształcącym w Sulęcinie od nowego roku szkolnego mają korzystać z podręcznika do historii i teraźniejszości wydanego przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Mimo że podręcznik nie otrzymał jeszcze dopuszczenia do użytku szkolnego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, władze LO zapewniają, że będzie on dostępny w księgarniach już we wrześniu. Wtedy też pierwszoklasiści będą mogli się w niego zaopatrzyć.

Dlaczego podręcznik prof. Roszkowskiego jest kontrowersyjny?
Przyczyną wielu głosów sprzeciwu w dopuszczeniu do użytku podręcznika jest sposób pisania autora. Przelewa on między wiersze historii swoje sympatie i antypatie, często komentując tematy, w których nie jest ekspertem. Dostrzegli to między innymi fani muzyki rockowej, metalu czy nawet rapu i punka, komentując fragmenty podręcznika w Internecie. Oprócz tego przeciwko prof. Roszkowskiemu przygotowywane są pozwy, m.in. zbiorowy pozew rodziców dzieci poczętych metodą in vitro.

JP

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS