Home Promowane

Praca meble łóżka Sulęcin

10 stycznia 2020 r.,100 dni przed maturą odbył się Bal tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

Takiej drugiej nocy nie będziesz miał, takiego nieba pełnego gwiazd. Gwiazdy, stańcie na chwilę, na jedną chwilę, której powiem trwaj. Tymi poetyckimi słowami, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Góreńczyk rozpoczęła jedną z najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. W błysku fleszy, mieniących się kolorami przepięknych kreacji dam i eleganckich strojów dżentelmenów, gorąco powitano jej uczestników: Dyrektora Szkoły, panią Grażynę Sobieraj, władze samorządowe w osobach, Starosty Sulęcińskiego, pana Tomasza Jaskuły, Wicestarosty, pana Tomasza Prozorowicza, zastępcy burmistrza Sulęcina – pani Iwony Walczak, przedstawiciela Rady Rodziców, pani Angeliki Owczarek, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, drogich rodziców i oczywiście dostojnych Bohaterów imprezy.

Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych – Pani Grażyna Sobieraj, uroczyście otworzyła wielki bal młodości, zwracając się pięknymi słowami, Przemawiający goście, przedstawicie władz samorządowych: starosta sulęciński, pan Tomasz Jaskuła oraz zastępca burmistrza, pani Iwona Walczak, życzyli maturzystom dużo sukcesów i powodzenia na egzaminach. Do życzeń dołączyły, zabierając głos w imieniu rodziców, pani Angelika Owczarek oraz, w imieniu wychowawców, pani Agnieszka Sobieraj.
Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego, ale też partnerów i przyjaciół szkoły oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Otrzymali i usłyszeli je również wychowawcy, pani Elżbieta Czerwińska, pani Agnieszka Sobieraj, pani Jolanta Maciak, pan Krzysztof Jacniacki, i pani Anna Sobieraj. Gorące podziękowania popłynęły także w stronę rodziców, którzy jak powiedzieli uczniowie cyt. „nie tylko dzisiaj, nie tylko przez lata nauki w liceum, czy technikum, ale przez całe życie byli i zapewne będą przy nas, wspierając nas swoją radą, pomagając, dodając otuchy, będąc wyrozumiałymi, cierpliwymi i o wielkim sercu.” Łzy wzruszenia popłynęły po policzkach rodziców, kiedy usłyszeli dedykowany im utwór wyrażający naszą miłość i wdzięczność za rodzicielski trud.

„Poloneza czas zacząć!”- te słynne słowa powtórzyli za wieszczem prowadzący uroczystość. Zgodnie z tradycją dały one sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki.
Zabawa na sto dni przed maturą była przednia, bo z nostalgią wspomniano ją również w poniedziałek, 13.01.2020r., kiedy ostatni raz zabrzmiał polonez, a pani dyrektor podziękowała za piękną i kulturalną zabawę. W finale, na otarcie łez, że koniec szkoły już blisko, a studniówka minęła, wszyscy poczęstowali się pysznym tortem.

Przedstawiciele klas maturalnych: Jakub Ossowski, Daniel Leszczyński, Paula Wilimberg, Natalia Góreńczyk, Katarzyna Witkowska, Julia Rzepa, Karolina Kościuk i Dominika Kościecha, którzy dołożyli wszelkich starań i marzyli, aby Studniówka stała się niezapomnianym wydarzeniem, w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów składają gorące podziękowania Wszystkim, dzięki którym to marzenie się spełniło.

Natalia Góreńczyk
Karina Rogowska

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin