Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

Już od 5 lat w czerwcu odbywa się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Tradycyjny festyn to spotkanie i wspólna zabaw dzieci, rodziców i wychowawców klas I-III. Tego dnia spotykamy się najpierw w świetlicy szkolnej, gdzie po powitaniu i przedstawieniu harmonogramu dnia, uczniowie z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy występują z programem artystycznym.

Wiersze i piosenki poświęcone były trzem świętom: Dniu Dziecka, Świętu Matki i Dniu Ojca. Potem dzieci wspólnie z rodzicami rozeszły się do swoich klas, gdzie ławki zamieniły się w blaty kuchenne, mundurki szkolne w fartuchy,a w ruch poszły noże,łyżki, deseczki, miski, talerzyki. Dzieci ruszyły do pracy: było mycie warzyw i owoców, obieranie, krojenie,doprawianie, mieszanie. Oj,się działo! Klasa pierwsza zrobiła pyszny kompot rabarberowo-jabłkowy, klasa druga wspaniałą warzywno-jajeczną sałatkę, klasa trzecia zupę pomidorową z makaronem.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Po ciężkiej pracy przyszła pora na relaks, oczywiście aktywny. Najpierw konkurs plastyczny – Moje wymarzone rodzinne wakacje.
Rodzice wspólnie z dziećmi na czarnych kartkach kolorową kredą malowali te swoje cudowne wakacje. Powstały przepiękne prace. Potem odbywały się konkurencje sportowe -także wspólnie z rodzicami. Były to: rzut kaloszem, skoki w workach, rzuty do celu i skoki na skakance. Śmiechu i radości było co niemiara. Zespoły świetnie wypadły i dali z siebie wszystko. Po bojach na boisku można było pozwolić sobie na odpoczynek i posiłek, który wcześniej przygotowywano.

Już zrelaksowani, wypoczęci i znów pełni sił rodziny prezentowały krótkie wierszyki i piosenki o sobie i swoich bliskich. Na koniec podsumowano konkursy, rozdano nagrody ,słodycze i owoce. To był bardzo przyjemny dzień!

Iwona Wołowska

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin