Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

W Przedszkolu nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie 16 listopada odbył się pierwszy w historii przedszkola, wewnątrzprzedszkolny I Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Organizatorem festiwalu były nauczycielki wychowania przedszkolnego: Zuzanna Czekalska, Katarzyna Pawlik i Grażyna Kaczmarek, a jego celem rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród dzieci, wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej, przywrócenie pamięci do polskich pieśni patriotycznych, rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci inspirowanych historią i sztuką oraz umożliwienie ich prezentacji.

W festiwalu wzięły udział tria i duety przedszkolaków z grup cztero-, pięcio- i sześciolatków. Z grupy czterolatków wystąpiły: Gabrysia, Piotr i Leon z piosenką „Jestem Polakiem” /wychowawcy Anna Adamska i Małgorzata Gurgul/, Nikodem, Lena i Daria z piosenką „Nie ma jak dom” /wychowawcy Anna Witek i Agnieszka Lewczak/. Z grupy pięciolatków w piosence „Co to jest niepodległość” wystąpiły: Zosia, Martyna i Aleksander /wychowawcy Iwona Siembida i Weronika Sas/, Aleksandra, Zuzanna i Tomasz z piosenką „Patriota mały” /wychowawcy Karolina Karzólewska i Daria Januszko/, Zosia, Szymon i Julia z piosenką „Nie ma jak dom” /wychowawca Anna Wilk/, Hania, Kamil i Lena z piosenką „Jest takie miejsce Polska” /wychowawca Katarzyna Pawlik/. Z grupy sześciolatków w piosence „Wielkie święto” wystąpiły Barbara i Aleksandra /wychowawcy Emilia Czarnuszko i Mariola Dróżdż/ i Nikodem, Kasia i Karolina z piosenką „Polska Niepodległa” /wychowawcy Grażyna Kaczmarek i Zuzanna Czekalska.

Jury pod przewodnictwem zastępcy dyrektora przedszkola Ewy Jacykowskiej wyróżniło wszystkich wykonawców i przyznało I miejsce Nikodemowi, Lenie i Leonowi z grupy czterolatków, II miejsce Aleksandrze, Zuzannie i Tomaszowi z grupy pięciolatków i III miejsce Barbarze i Aleksandrii z grupy sześciolatków. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i nagrody. Podziękowanie za udział w pierwszym festiwalu złożyła wychowawcom i dzieciom zastępca burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, dyrektor przedszkola Ewa Janicka oraz zaproszeni przez organizatorów przedstawiciele kombatantów, kresowian i związku inwalidów wojennych.
Festiwal prowadziła Katarzyna Pawlik.


Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS