Praca steinpol
Home Promowane

Praca Christianapol meble Sulęcin

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie już od pierwszej klasy uczniowie poznają, czym jest język angielski. Zapoznają się z kulturą, tradycjami oraz świętami, jakie są obchodzone w Wielkiej Brytanii i innych krajach anglojęzycznych. W klasach starszych, uczniowie poszerzają swoją wiedzę językową nie tylko z zakresu języka angielskiego, ale również poznają wartość języka niemieckiego. Poznają kulturę, ważniejsze miejsca, symbole, tradycje krajów niemieckojęzycznych.

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle istotna. Dlatego też uczniowie poszerzają swoją wiedzę biorąc udział w konkursach językowych, przygotowując dodatkowe prace, dekorując gazetkę językową, czy też uczestnicząc w zajęciach dodatkowych z języków obcych. Żeby pochwalić się nie tylko swoimi językowymi osiągnięciami, ale również wiedzą, dnia 24 września 2020 roku w naszej szkole nauczycielki języków obcych Natalia Lipska oraz Natalia Niepsuj przygotowały konkurs klas z okazji Dnia Języków Obcych.

 W przygotowaniach wzięli udział uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej pod czujną opieką nauczycieli języków obcych. We wrześniu każda klasa wylosowała jeden kraj i miała za zadanie poprzez występ artystyczny, plakat, dekoracje klasy oraz tradycyjny strój ukazać klimat danego państwa. Dodatkowo reprezentanci klas wzięli udział w quzie, który był podsumowaniem przygotowań uczniów. Tegoroczny Dzień Języków Obcych wygrała klasa V, która zaprezentowała Szwecję.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Natalia Lipska

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie