Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

Małgorzata Jung Dyrektor Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika z Sulęcina, po trzydziestu jeden latach na stanowisku dyrektora, 18 sierpnia przeszła na zasłużoną emeryturę. Pierwszą pracę podjęła 1 września 1980 roku w przedszkolu w Ostrowie na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego. Po roku pracy przeszła do przedszkola nr 4 przy Osiedlu Kopernika w Sulęcinie. Z chwilą otwarcia w lipcu 1991 roku i oddania w użytkowanie nowego przedszkola przy ulicy Mirosława Dudka, została powołana na stanowisko dyrektora. W 2006 roku Uchwałą Rady Miejskiej przedszkole otrzymało imię Małego Przyrodnika.

Od pierwszego dnia w nowej pracy zajęła się pełnym zagospodarowaniem wewnątrz budynku w niezbędne do pracy z dziećmi umeblowanie, zabawki, przybory i rekwizyty metodyczne, jak również pełnego wyposażenia szatni, kuchni oddziałowych i ich zaplecza oraz podziału wszystkich pomieszczeń na oddziały i grupy. Wraz z otwarciem placówki przejęła wszystkie dzieci, które do jej otwarcia uczęszczały do przedszkoli przy ulicy Lipowej, Miłej i Emilii Plater. W urządzaniu przedszkola zaangażowali się żołnierze z pobliskiej jednostki wojskowej z Wędrzyna. Dodatkowym zadaniem, które wzięła na siebie do wykonania, było zaaranżowanie, realizowanie i wykonanie placu zabaw znajdującego się w granicach nowego przedszkola /zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki łańcuchowe i wagowe, ławki, niewielkiej wysokości zestawy wspinaczkowe, bujaki sprężynowe, drewniane domki do zabawy itp./ Na placu powstała mała letnia estrada i sukcesywnie przybywało zieleni, kwiatów, krzewów i nowych drzewek, które całkowicie zmieniły pejzaż wokół przedszkola.

Za pozytywne efekty w swojej pracy i solidne prowadzenie przedszkola, corocznie otrzymywała nagrodę burmistrza Sulęcina. Za swoje osiągnięcia Uchwałą Rady Miejskiej z 13 października 2005 roku uhonorowana została medalem „ Za zasługi dla Ziemi Sulęcińskiej”.
W uroczystej i oficjalnej chwili przejścia Pani Dyrektor Małgorzaty Jung na emeryturę, która odbyła się 14 września w jednej z sal przedszkola, uczestniczyli zaproszeni: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego Teresa Mazur, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskiego Żołnierza z Wędrzyna Rafał Mueller i wicedyrektor Anna Kapała, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Sulęcina Izabela Hutyra, zastępca dyrektora Przedszkola nr 2 im. Małego Odkrywcy Ewa Jacykowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina Sławomir Słonik i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu, Spraw Społecznych i Współpracy Urzędu Miejskiego Ryszard Nowicki.

W trakcie spotkania i rozstania z Panią Dyrektor w specjalnie przygotowanym programie artystycznym wystąpiły dzieci z przedszkola z grupy Żabki, Skrzaty, Pszczółki, Wiewiórki i Motylki. W imieniu mieszkańców miasta i gminy burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart wręczył Pani Dyrektor wiązankę kwiatów i list z podziękowaniem, w którym napisał:
„W imieniu własnym i całej społeczności Ziemi Sulęcińskiej składam najwyższe uznania i podziękowania za wieloletnią, sumienną i odpowiedzialną pracę na stanowisku Dyrektora Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie. Dziękuję za pracę dla dobra dzieci, za zaangażowanie, za troskę o dobre imię przedszkola, za profesjonalizm i nieocenioną pomoc, za miłą i owocną współpracę. Mam nadzieję, że w Pani sercu pozostaną wspomnienia radości i poczucie, że był to piękny rozdział w Pani życiu zawodowym i osobistym. Życzę, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby znalazła Pani czas dla siebie, na odpoczynek, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań, a także dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym”.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele jednostek oświaty, nauki i wychowania z gminy Sulęcin, przekazali Pani Dyrektor życzenia i wiązanki kwiatów od dzieci, uczniów i grona pedagogicznego swoich szkół i przedszkoli.


Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS