Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

Rok szkolny dopiero się rozpoczął, a nasi uczniowie już starają się przekazywać swoją wiedzę i zdobywać laury. W piątek 16 września,  wraz z opiekunem – panem Jerzym Baranowskim, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Alicja Ciechocka, Klaudia Koczara i Celina Ciecierska. Na festiwal pojechała również mała grupka uczniów o zainteresowaniach przyrodniczych: Sara Fahim, Maciej Kowalski,  Krystian Ciechocki oraz Iza Sokołowska Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim. Ala i Klaudia omówiły wyniki kilkumiesięcznych badań z wykorzystaniem miernika SQML dotyczących poziomu zanieczyszczenia światłem nocnego nieba w okolicach Sulęcina. Celina podzieliła się z poznańską publicznością swoimi pomysłami na wykonywanie nietypowych fotografii metodą solarygrafii, przy użyciu najprostszych, ogólnie dostępnych materiałów. Dziewczyny jako pierwsze przedstawiły swoje prace i wzbudziły ogólne zainteresowanie. Ich prezentacje zostały zaliczone do bardzo ciekawych i nagrodzone dyplomami.

Wszyscy mogli zjeść dobry obiad i wysłuchać ciekawych prezentacji lub obserwować doświadczenia wykonywane przez innych uczestników. Ogromne zainteresowanie wzbudził występ najmłodszej grupy miłośników fizyki – przedszkolaków z Rogoźna „Czy przedszkolak może unieść worek wypełniony powietrzem”. Po posiłku uczniowie uczestniczyli w zajęciach dr inż. Adama Buczka i Tarasa Zhezhera – „Co można zrobić z powietrzem?”, a ich nauczyciele w warsztatach Dr Parminder Singh Sandhu, Dr Ravjeet Kour, Dr Aneta Mika, Prof. Wojciech Nawrocik – Comparison of Asian and European Science Education Systems.

W drodze powrotnej zawitaliśmy do Kościana, gdzie w starej odrestaurowanej wieży ciśnień mieliśmy możliwość uczestnictwa w ciekawym wykładzie dr Krzysztofa Kamińskiego na temat „Sztuczne satelity i śmieci kosmiczne”.
Wykład, wcześniejsze prezentacje i pokazy doświadczeń tak zainspirowały naszych uczniów, że bardzo możliwe, że w tym roku szkolnym również przedstawią swoje prezentacje na innych konkursach fizycznych i astronomicznych
Reprezentantkom szkoły gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Strona Festiwalu: http://sons.amu.edu.pl/

Celina Ciecierska i opiekun kółka fizycznego Jerzy Baranowski

Nadesłał
Jerzy Baranowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS