Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Jeden z największych w naszym regionie pracodawców, firma Molex zwalnia pracowników. Molex, która od lat działa na terenie powiatu sulęcińskiego jest znanay również z organizowania Dnia Zdrowia i Urody oraz Rodzinnych Pikników

Na prośbę naszych Czytelników zainteresowaliśmy się zwolnieniami, jakie ostatnio przeprowadzane są w sulęcińskiej fabryce. Zapytaliśmy drogą mailową o to, ile osób do tej pory zostało zwolnionych, jakie są przyczyny zwolnień oraz czy planowane są kolejne.

Na naszego maila odpowiedziała Pani Anna Soroczyńska (HR Manager). Z odpowiedzi wynika, że redukcja zatrudnienia jest efektem zmiany popytu, na którą Molex musi reagować. Na końcu swojej wypowiedzi firma Molex zaznaczyła, że tego rodzaju decyzje nigdy nie są łatwe i że będzie angażować się we współpracę z pracownikami, których dotknie problem zwolnień grupowych.

Odpowiedź będącą oficjalnym stanowiskiem firmy Molex w sprawie zwolnień publikujemy w całości poniżej:
„Jako wiodący dostawca na dynamicznie rozwijającym się globalnym rynku elektroniki, Molex musi stale dokonywać oceny potrzeb rynku i modyfikować swoje procesy w taki sposób, aby dopasowywać posiadane zasoby do zmieniającego się popytu. Doprowadziło to do ostatnich zmian w strukturze zatrudnienia zakładu w Sulęcinie.

Zakład w Sulęcinie stanowi ważną część globalnej działalności operacyjnej Molex, ale tak jak wszystkie zakłady Molex musi nieustannie transformować, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku. Konkurencyjna względem rynku struktura kosztów ma kluczowe znaczenie dla budowania zrównoważonego biznesu.

Tego rodzaju decyzje nigdy nie są łatwe i w trakcie procesu zwolnień grupowych będziemy się angażować we współpracę z pracownikami, których dotknie ten problem.”

Red.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin