Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

W dniu 05.03.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, Katarzyna Paszkiewicz i Mateusz Środa wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Sportowa wiosna”, który odbył się w Gniewinie koło Sopotu.

To jeden z konkursów w cyklu „Kulinarny Puchar Polski”. Celem „Sportowej Wiosny” jest popularyzacja wiedzy kulinarnej i najnowszych trendów gotowania. W dziedzinie kuchni sportowej, kuchni fit – to najważniejsze wyzwania współczesnych kulinariów. W eliminacjach brało udział 36 szkół gastronomicznych z całej Polski a do finału zakwalifikowało 12 drużyn, w tym uczniowie naszej szkoły. Walczyliśmy ambitnie, aby stworzyć dania smaczne, piękne i oryginalne ale przede wszystkim fit. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Na wykonanie 7 porcji skomplikowanych dań było zaledwie 120 minut. Uczniowie Katarzyna Paszkiewicz i Mateusz Środa zaprezentowali w daniu głównym: filet z pstrąga na puree z pietruszki i chutney z gruszki i chilli dodatkiem do dania frytki batatów i sos rybny. Na deser zaserwowali: fondat czekoladowy z musem malinowym, sosem rozmarynowym i crunchem z białej czekolady dodatkiem była temperowana czekolada. Szkolni kucharze podkreślali, że najważniejsze w sztuce kulinarnej jest czerpanie przyjemności oraz satysfakcji z zawodu. Przyznają, że było to dla nich wielkie wyzwanie i niesamowite przeżycie. Nawiązali kontakty z najsłynniejszymi polskimi kucharzami takimi jak: Kurt Szcheller, Patryk Dziamski oraz Robert Szulborski.

W wyniku rywalizacji na bardzo wysokim poziomie osiągnęliśmy sukces i zdobyliśmy wysokie lokaty, które były możliwy dzięki talentom, pomysłowości i wytrwałości uczniów, ale także wsparciu dyrektora szkoły pani Grażyny Sobieraj, która nieustannie inspirowała nas do twórczej pracy i podejmowania wyzwań i do udziału w konkursach na terenie Polski.

Nauczyciel ZSLiZ w Sulęcinie
Beata Janicka

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa