Praca steinpol
Home Promowane

Praca Christianapol meble Sulęcin

salps-psp-sulecin-gimnazjum-2016 (30)W poniedziałkowy wieczór w hali Gimnazjum w Sulęcinie w zaległym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny PSP Sulęcin oraz Maszoński Logistic. Pierwsi, aby zapewnić sobie tryumf w rozgrywkach SALPS w sezonie 2015/2016 musieli zdobyć dwa sety, drugim do czwartego miejsca wystarczał praktycznie jeden set zdobyty w tym meczu, chyba że w trzech przegranych mieliby problem ze zdobyciem jakiegokolwiek punktu.

Pierwszy set tego spotkania żywo przypominał pierwszą partię z jesiennego pojedynku obu drużyn. Od początku tej partii to Maszoński Logistic kontrolowało przebieg partii i mimo, że Strażacy dwukrotnie, po przerwach wziętych przez Marcina Lorensa zmniejszali stratę do dwóch punktów – to jednak Maszoński Logistic bez problemu wygrało seta do 21. W trzech kolejnych partiach było widać, że Strażacy są bardzo dobrze przygotowani do zbliżających się Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej, które odbędą się w dniach 19-21 kwietnia w Suwałkach.

Paradoksalnie – drużyna, która 4 z 10 swoich ligowych spotkań przełożyła z powodu problemów kadrowych – w momencie, gdy co kilka dni musi rozegrać spotkania ligowe prezentuje się bardzo dobrze. Korzystny wynik z Gimnazjum nie był przypadkiem. Także w spotkaniu z Maszoński Logistic w dwóch kolejnych partiach zawodnicy PSP Sulęcin zaprezentowali zgranie, które pozwalało im w każdym secie na spokojną kontrolę sytuacji. Po zwycięstwie w trzeciej partii 25:18 Strażacy mogli już odtańczyć taniec zwycięzców ligi, a do czwartej odsłony przystąpili bez dzielącego i rządzącego na boisku byłego pierwszoligowca. Niesieni euforią po zwycięstwie w poprzednim secie strażacy, mimo że przez większość czwartej partii przegrywali, to jednak w końcówce spotkania zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść także i w tym secie i ostatecznie po raz drugi w tym sezonie pokonać zespół Maszoński Logistic w stosunku 3:1.

PSP Sulęcin – Maszoński Logistic 3:1 (21:25, 25:16, 25:18, 25:21).

Oficjalne zakończenie ligi odbędzie się w najbliższy poniedziałek po ostatnim spotkaniu, w którym Strażacy zmierzą się z Gimnazjalistami. Najmłodsi zawodnicy w stawce mają jeszcze szanse na drugie miejsce w lidze – wystarczy że wygrają za trzy punkty 3:0 lub 3:1, jeżeli zwyciężą w tie-breaku to o drugim/trzecim miejscu zadecyduje różnica małych punktów.

salps-przed-ostatnim-meczem

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca
Praca
Praca
Praca
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa