Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Czterech nowych zawodników zobaczymy w nadchodzącym sezonie w barwach Olimpii Sulęcin. Zmiany te mają zapewnić żółto-niebieskim utrzymanie na zapleczu Plusligi. Pierwszym meczem w pierwszej lidze po dwunastu latach będzie natomiast pojedynek w odległych Suwałkach.

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

Po zakończonym awansem sezonie 2016/2017 w Olimpii Sulęcin nie zaszły zbyt znaczące zmiany. Skład opuściło jedynie trzech zawodników. W barwach Olimpii Sulęcin nie zobaczymy atakującego Mateusza Lipeckiego, przyjmującego Wojciecha Janasa, który nie przyjął propozycji nowego kontraktu i zasilił szeregi Orła Międzyrzecz oraz Tomasza Kowalskiego – który jednak pozostanie w klubie i będzie drugim trenerem pierwszoligowca. W miejsce tych trzech zawodników Olimpia Sulęcin pozyskała czterech zawodników o bardzo ciekawym CV.

Pierwszym z nich jest znany już sulęcińskim kibicom – Patryk Orłowski – zawodnik ten reprezentował już bowiem barwy Olimpii Sulęcin, z której przeszedł do Espadonu Szczecin i z powodzeniem grał w jego barwach w pierwszej lidze. Jest to zawodnik uniwersalny – mogący grac zarówno na przyjęciu jak i na ataku.

Kolejni zawodnicy to już nowe twarze w barwach Olimpii Sulęcin – Łukasz Ożarski – przyjmujący – ostatnio grający we francuskim Al Caudry i Hapoelu Jerozolima, który z Olimpią miał okazję zmierzyć się grając w zespole GTPSu Gorzów Wielkopolski, Bartosz Konieczny – środkowy z pierwszoligowym doświadczeniem – grający ostatnio w zespole LKS Czarni Wirex Rząśnia, oraz przyjmujący Filip Frankowski, ostatnio grający w zespole TSV Sanok, który z kolei w swoim siatkarskim CV ma m.in Mistrzostwo Polski zdobyte w barwach Skry Bełchatów.

Łukasz Ożarski

Bartosz Konieczny

Patryk Orłowski

Filip Frankowski

Pierwszoligowe doświadczenie tych zawodników (oraz Damiana Sławiaka i Macieja Stefaniaka) może okazać się kluczowe, jeżeli chodzi o siłę Olimpii w nadchodzącym sezonie. Podczas jedynego jak dotychczas sezonu Olimpii w I lidze, to właśnie większego doświadczenia i lepszej organizacji zabrakło ambitnej drużynie sprzed dwunastu lat do utrzymania w mieście pierwszej ligi.

Po dwunastu latach to właśnie dobra organizacja jest pierwszą rzeczą, która jest na zupełnie innym poziomie. Pozwoliło to na szybkie zamknięcie procesu budowy drużyny, która w połowie sierpnia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił już ramowy terminarz I ligi, według którego w ostatni weekend września Olimpijczycy zainaugurują sezon wyjazdem do Suwałk, gdzie będzie podejmować ich srebrny medalista poprzedniego sezonu – Ślepsk Suwałki. W drugiej kolejce do Sulęcina przyjadą brązowi medaliści I ligi – KPS Siedlce. W połowie lipca będzie znany także ostateczny skład I ligi – mówi się o problemach finansowych SKS Hajnówka, także Victoria Wałbrzych stara się o grę w I lidze mimo przesłania zgłoszenia po terminie – w ich miejsce w ramowym terminarzu pojawili się przegrani spotkań barażowych – zespół Norwida Częstochowa.

Marek Dębowski

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Reklama Sulęcin