Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, informujemy o zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego przy ulicy Poznańskiej w Sulęcinie, która obowiązywać będzie od 27 października do 2 listopada 2023 roku. Do Państwa dyspozycji, podobnie jak w latach ubiegłych, będą parkingi usytuowane przy ulicy Poznańskiej. W przypadku pozostałych miejscowości powiatu sulęcińskiego, w okolicach cmentarzy nie będzie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowej kamizelce stoi bokiem do zdjęcia, w tle widać jezdnię oraz cmentarz.
18 października 2023 roku, odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji oraz przedstawicieli Urzędu Miasta w Sulęcinie, podczas którego uzgodniono zmiany organizacji ruchu w okresie od 27.10.203 roku do 02.11.2023 roku na ulicy Poznańskiej w Sulęcinie.

W rejonie cmentarza od 27.10.2023 roku ograniczona zostanie prędkość do 30 kilometrów na godzinę. Znaki pionowe usytuowane zostaną przy skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Leśną oraz 100 metrów od parkingu znajdującego się przy firmie Molex (od strony Wędrzyna). Na tym samym odcinku drogi, ustawione zostaną znaki pionowe B – 36 „zakaz zatrzymywania się”. Wyznaczone zostały dodatkowe miejsca parkingowe na terenie firmy Molex. Do Państwa dyspozycji, podobnie jak w latach ubiegłych, dostępny będzie parking usytuowany w obrębie ulicy Poznańskiej (teren gruntowy utwardzony tłuczniem). Wjazd i wyjazd możliwy będzie od strony ulicy Poznańskiej. Od strony ulicy Paderewskiego możliwy będzie wyjazd w kierunku miasta. Parking przeznaczony jest dla około 100 pojazdów.

W celu upłynnienia ruchu, w dniu 31.10.2023 roku od godzin wieczorowo – nocnych do dnia 02.11.2023 roku do godzin porannych, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Jana Paska.

Informujemy, że w przypadku nieprzestrzegania wprowadzonych zmian w organizacji ruchu, policjanci będą stanowczo reagować na popełnione wykroczenia, łącznie z odholowaniem pojazdu.

W dniu 1 listopada 2023 roku Burmistrz Sulęcina uruchamia bezpłatny autobus kursujący na sulęciński cmentarz. Autobus będzie kursował w godzinach od 9.00 do 15.30. Ponadto o godzinie 12.00 i 12.30 będzie kursował dodatkowy autobus. Ustalone zostały następujące przystanki:

– ul. Wojska Polskiego (przy Banku PKO BP)
– ul Jana Paska ( przy kotłowni kontenerowej)
– ul. Lipowa ( parking przy Urzędzie Miejskim)
– ul. Wiejska ( przy tablicy Nekrologi)
– ul. Kościuszki (parking przy sklepie Jaśko)
– ul. Kilińskiego (parking przy Kościele)
– Przystanek PKS przy Delikatesach Centrum/Rossmanie
– ul. Kupiecka (wjazd na Intermarche).

Szczegółowy rozkład jazdy bezpłatnego autobusu zostanie udostępniony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sulęcinie oraz na kartkach, które można będzie pobrać w Kościele Świętego Mikołaja w Sulęcinie.

Zachęcamy do skorzystania z tej formy transportu w dniu 1 listopada 2023 roku, co znacząco wpłynie na poprawę komunikacji oraz bezpieczeństwo w okolicach cmentarza.

W przypadku pozostałych miejscowości powiatu sulęcińskiego, w okolicach cmentarzy nie będzie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS