Z okazji Dnia Strażaka na terenie boiska sportowego w Trzemesznie Lubuskim 6 maja odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięły udział 4 drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych (w tym jedna drużyna kobiet) i trzy zastępy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Przy wsparciu starszych druhów w zawodach uczestniczyła również najmłodsza grupa przyszłych strażaków z Trzemeszna Lubuskiego. Oprawę muzyczną zawodów zapewnili muzycy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Grochowa.
Komisję sędziowską zawodów powołał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej z Sulęcina bryg. Waldemar Konieczny, której przewodniczył kpt. Daniel Naranowicz. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 4×50 metrów z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.

W konkurencji pierwszej zawodów I miejsce zajęła II drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego, II miejsce drużyna OSP z Trzebowa i III miejsce I drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego. W konkurencji drugiej zawodów I miejsce zajęła II drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego, II miejsce zajęła I drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego i III miejsce drużyna OSP z Trzebowa. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła II drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego (z łącznym wynikiem 88,25 pkt.), II miejsce zajęła I drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego (z łącznym wynikiem 93,75 pkt.) i III miejsce drużyna OSP z Trzebowa (z łącznym wynikiem 95,38 pkt.). W kategorii kobiety I miejsce zajęła drużyna OSP z Trzemeszna Lubuskiego. W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze I miejsce zajęła MDP z Trzebowa i II miejsce MDP z Trzemeszna Lubuskiego.

Ze względu na deszczową aurę wręczenie dyplomów, pucharów i nagród odbyło się w budynku Polsko-Niemieckiego Centrum Szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych. Uczestnikom zawodów nagrody wręczyli: prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Dariusz Ejchart, dh Iwona Walczak i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Waldemar Konieczny. W zawodach uczestniczyła delegacja strażaków ochotników z partnerskiego miasta Beeskow z Niemiec.