Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W okresie od sierpnia do listopada 2010 roku Gmina Sulęcin realizuje projekt pn. Polsko – Niemieckie Warsztaty Nordic Walking p.h. „Zmień styl życia z Nordic Walking”. Grupą docelową projektu są osoby uprawiające czynnie Nordic Walking z Polski i z Niemiec oraz osoby zainteresowane uprawianiem tej dyscypliny sportu. Partnerem Gminy Sulęcin w projekcie jest niemieckie miasto partnerskie Beeskow.

Głównym celem powyższego projektu jest promocja aktywnej formy spędzania wolnego czasu, walorów turystycznych Gminy Sulęcin w Polsce oraz w Niemczech, a także nawiązanie kontaktów i wymiana doświadczeń pomiędzy osobami uprawiającymi Nordic Walking z obu krajów. W ramach projektu wytyczone i oznakowane zostaną trzy specjalistyczne trasy, na których ustawione zostaną dwujęzyczne tablice informacyjne. Pozwoli to przedstawić turystom atrakcje znajdujące się na wytyczonych trasach oraz zadbać o bezpieczeństwo osób uprawiających Nordic Walking w miejscowości Sulęcin. W ramach projektu Gmina Sulęcin zorganizuje profesjonalne warsztaty Nordic Walking, które odbędą się 25 września 2010 r. w Sulęcinie. Weźmie w nich udział ponad 150 osób z Sulęcina i ościennych miejscowości oraz z Beeskow i Friedland. W ramach warsztatów odbędzie się  pokaz instruktażowy oraz trening, który poprowadzą instruktorzy Nordic Walking. Opowiedzą oni także o podstawowych zasadach tej dyscypliny sportu, sprzęcie niezbędnym do jej uprawiania oraz o błędach najczęściej popełnianych przez amatorów uprawiających Nordic Walking. Osoby biorące udział w projekcie zostaną podzielone na grupy i wyjdą w teren z instruktorami.

Dla uczestników projektu przygotowane zostaną konkursy tj. slalom z kijkami oraz konkurs na najlepsze hasło promujące Nordic Walking. Uczestnicy każdego z konkursów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy projektu każdemu z uczestników zagwarantują wyżywienie w postaci drugiego śniadania oraz ciepłego posiłku po powrocie z tras. Osoby biorące udział w warsztatach otrzymają koszulki promujące projekt. Dodatkowo wśród uczestników projektu rozlosowane zostaną kurtki sportowe.

Zapraszamy wszystkich miłośników nordic walking na Plac Czarnieckiego w Sulęcinie – 25 września, godzina 1000.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa.

„Pokonywać granice przez wspólne inwestowanie w przyszłość”/ „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”

Nadesłała:  Magdalena Szybowicz z referatu promocji Urzędu Miejskiego w Sulęcinie

1 odpowiedź na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS