Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach

zaprasza na


JESIENNE SPOTKANIE Z SADEM

Sobota, 18 września 2010r.

11.00-12.00 „JESIENNE WEKOWANIE – przyrządzanie i degustacja zupy z dyni, marmolady z wielu owoców oraz dań z grila – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej (laureat wielu nagród w konkursach na potrawy regionalne)

12.00-14-00 – WARSZTAT PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

13.00-15.00 – ZAKŁADANIE TRADYCYJNYCH SADÓW – warsztat szkoleniowy : różne sposoby zachowania dawnych odmian, sad czy ogród ?- zakładanie, pielęgnacja i formowanie młodych drzew  wysokopiennych, stare drzewa – ciąć czy nie ciąć oto jest pytanie? przewidziane konsultacje indywidualne– prowadzący -Grzegorz Hodun z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach

14.00-15.00 „WEKOWANIE JESIENNE” – przyrządzanie i degustacja zupy z dyni, marmolady z wielu owoców oraz dań z grila – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej (laureat wielu nagród w konkursach na potrawy regionalne)

15.00-16.00 – STARE ODMIANY DRZEW OWOCOWYCH – warsztat szkoleniowy: dawne odmiany jabłoni; znane  i rzadko spotykane, projektowanie ogrodów  – nie tylko jabłonie, warsztaty praktyczne w terenie (sadzenie drzewek, przycinanie i formowanie, najczęściej popełniane błędy) –prowadzący – Grzegorz Hodun z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach

KONKURSY:

DOMOWE PRZETWORY OWOCOWE – Konkurs przeznaczony dla każdego, kto samodzielnie wytwarza przetwory z owoców : powidła, dżemy, galaretki, musy, ale także… wina, nalewki i inne specjały .

NAJWIĘKSZE JABŁKO –  konkurs na największe jabłko i największą gruszkę – ważenie dostarczonych, największych egzemplarzy.

SAD W MOIM OBIEKTYWIE – konkurs fotograficzny, którego tematem przewodnim jest sad owocowy- zwłaszcza stary sad, fauna i flora sadu, magiczne, bądź malownicze miejsce w sadzie, ukazujące sad jako element przyrody czy krajobrazu,  prace (maksymalnie 5) w formie papierowej bądź elektronicznej można dostarczać także wysyłkowo.

CO W SADZIE PISZCZY konkurs wiedzy o sadach oraz dzikiej florze i faunie sadów ( dla dzieci i młodzieży).

PONADTO

KIERMASZ OWOCÓW I DRZEWEK – owoce tradycyjnych odmian, możliwość zakupienia drzewek, a także pomocnej w przydomowym sadownictwie literatury.

OGNISKO –  pieczenie owoców, ziemniaków, kiełbasek.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Na miejscu można przenocować po rezerwacji telefonicznej. Owczary leżą przy drodze krajowej nr 31 Kostrzyn nad Odrą – Słubice. Można tu dojechać samochodem, autobusem ze Słubic lub Kostrzyna albo pociągiem z Rzepina lub Kostrzyna (stacja w Górzycy, 1,5 km od Owczar).

Kontakt : Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach tel./fax.(95) 759 12 20, e-mail: owczary@kp.org.pl


Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS