Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

29 latek, który przyznał się do zabójstwa 78-letniej kobiety jest także podejrzany o dokonanie próby wyłudzenia kredytu bankowego, które miało miejsce pod koniec stycznia. Pisaliśmy o tym zdarzeniu tutaj https://sulecin24.pl/mieszkaniec-sulecina-probowal-wyludzic-kredyt/. Jak mów nam st. post. Klaudia Richter, w tamtej sprawie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, który był adekwatny do wagi popełnionego przestępstwa i dostatecznie zabezpieczał tok prowadzonego postępowania.

Jak się okazało, karany wcześniej za inne przestępstwa (odsiedział wcześniej ok. 7 lat) 29-latek, około dwa tygodnie później usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do zbrodni.

W mieszkaniu kobiety grała głośna muzyka

W czwartek (8 lutego) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, że w mieszkaniu starszej kobiety na terenie Sulęcina głośno gra muzyka i nikt nie reaguje na pukanie do drzwi. Na miejsce skierowany został dzielnicowy, który ustalił, że mieszka tam 78-letnia kobieta, z którą od dłuższego czasu nie ma kontaktu. Policjant podjął decyzje o wyważeniu drzwi.

W mieszkaniu odnalazł skrępowane zwłoki kobiety. Sprawą natychmiast zajęli się sulęcińscy kryminalni, którzy w wyniku skutecznej pracy operacyjnej bardzo szybko wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego o zabójstwo mężczyznę. W wyniku dalszych czynności procesowych policjanci ustalili, że 29-latek wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej, obezwładnił ją, skrępował ręce, nogi oraz zakleił usta taśmą izolacyjną. Następnie splądrował mieszkanie, kradnąc znaczną ilość pieniędzy i biżuterię. Niestety kobieta w następstwie poniesionych obrażeń i braku swobodnego oddychania zmarła.

Sulęcińscy Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w tej sprawie także konkubinę 29-latka, która usłyszała zarzut paserstwa w związku przechowywaniem pieniędzy i kosztowności skradzionych przez jej partnera. Wobec 22-letniej kobiety zastosowano dozór policyjny.

Dożywocie

Jak już pisaliśmy wcześniej, 29-letni mieszkaniec Sulęcina usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, ale także posiadania środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. W przeszłości był notowany za rozboje i oszustwa, za co został skazany na wieloletnie więzienie. Tym razem za zabójstwo grozi mu dożywocie.

ŁH
na podst. lubuska.policja.gov.pl

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin