Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca steinpol
Home Kultura Kalendarz wydarzeń

Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ruszył już dzisiaj. Data nie jest przypadkowa, ponieważ to 8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek! Atrakcje zaplanowane są na cały najbliższy tydzień, aż do 14. maja włącznie! Poniżej plan wydarzeń.

8. maja – niedziela
Godz. 15.00
„Bajki z odległej Galaktyki” – filmy krótkometrażowe, opowiadania inspirowane filmem „Gwiezdne wojny”. Historie zawierają również wiele ciekawostek, informacji, gadżetów, faktów ze świata Star Wars.

Wystawa polskich plakatów filmowych wszystkich części „Gwiezdnych Wojen”
16.00 Quiz wiedzy o „Gwiezdnych Wojnach”

9. maja – poniedziałek
Godz. 16.30
Miejsce: Park Miejski/Kontener Kultury
*w razie złych warunków atmosferycznych – Sala Widowiskowa
Spektakl „O czym piszczy R2-D2”
Prowadzący: Garaż Wyobraźni

Interaktywna zabawa teatralna, w której wraz z bohaterami filmu „Gwiezdne Wojny”, każdy uczestnik pozna między innymi, język Jawów, obyczaje Tuskenów, stanie do walki z „Ciemna stroną Mocy”, pozna trening Scout Trooperów, a z Jar Jar Binksem zatańczysz najpiękniejszy taniec galaktyki.

Kilka słów o spektaklu:
„W porcie na Mos Eisley zbierają się wszyscy ci którzy pragną aby zapomniała o nich galaktyka. Wśród nich jest również Stary Ben, Jedi którego ulubionym zajęciem jest… nie robić nic. No chyba że codzienne picie herbaty z odrobina wanilii, uznamy za jego pracę. Kiedy inni wyruszają na podbój galaktyki, Stary Ben pije swoją ulubioną herbatę z odrobiną wanilii. Kiedy inni przeżywają niesamowite przygody na Dalekich Rubieżach, Ben pije swoja ulubiona herbatę z odrobina wanilii i rozmyśla. Jednak pewnego dnia w porcie na Mos Eisley zabrakło wanilii. Ben musi wyruszyć w niebezpieczną podróż i przekroczyć granicę świata, aby ją zdobyć. Kogo Ben spotka w swojej niezwykłej podróży? Czy legenda o plemionach Tuskenów jest prawdziwa? I czy Garmorianie z Datooin wciąż hodują wanilię? Jeżeli chcecie się o tym przekonać, musicie obejrzeć nasza historię …”

11. maja – środa
Godzi. 17.00
Spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym
Moderator spotkania – Łukasz Jadach

Mirosław Wlekły urodził się 1978 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Jest członkiem Stowarzyszenia Reporterów Kolektyw.
Mirosław Wlekły zadebiutował w 2005 roku książką „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”. Wkrótce potem, w 2007 roku, pojawiła się zachwycająca biografia Tonego Halika „Tu byłem. Tony Halik”. W swojej karierze literackiej Mirosław Wlekły otrzymał szereg cenionych nagród. Za książkę Tu byłem. Tony Halik otrzymał nagrodę Magellana w kategorii Książka reportażowa.
Godz. 19.00 Film dokumentalny o Tonym Haliku z 2020 roku, który opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

12. maja – czwartek
Godz. 15.00
Miejsce: Park Miejski/Kontener Kultury
Trzy światy z biblioteką (i to pod chmurką)
Zapraszamy szczególnie najmłodszych na poznanie trzech z wielu światów, które można znaleźć w bibliotece. Będziemy zdobywać nowe talenty, ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.
1. Świat eksperymentów. Rozbudź pasję do nauk ścisłych za pomocą eksperymentów.
2. Świat sztukmistrzów. Latające talerze, kwiatowe kijki i piłki do żonglowania.
3. Świat muzyki. Pobawimy się muzyką i stworzymy małą orkiestrę.

13. maja – piątek
Z biblioteką w Kosmos
Godz. 11.00
Miejsce: Park Miejski/Kontener Kultury

Okazuje się, że kilka planet zgubiło się w naszym Parku. Czy tylko Mars i Jowisz się zapodziały? Co z Saturnem, Merkurym i resztą? Przyjdź i wspólnie ich poszukamy! Zbudujemy także rakietę i polecimy nią w daleką podróż, a może po drodze spotkamy Ufoludki?

Zapraszamy na kosmiczną przygodę!

Z I Liceum Ogólnokształcącym w Kosmos
Godz. 22.00
Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Adam Mickiewicza w Sulęcinie

I Liceum Ogólnokształcące im. Adam Mickiewicza w Sulęcinie zaprasza na wspólne oglądanie nocnego nieba na tarasie naszej Szkoły.
Uczniowie zabiorą Państwa w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym, oraz przedstawią
poszczególne konstelacje gwiazd. Spotkanie będzie zakończone słodkim poczęstunkiem.
Serdecznie zapraszamy dzieci jak i dorosłych.

14 maja – sobota
Czytaj ludzi jak książki… spotkanie z Jackiem Filipkiem
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Czytaj ludzi jak książki”. Tym razem bohaterem spotkania będzie Jacek Filipek
Książka zatytułowana „Jacek Filipek” ma wiele ciekawych, inspirujących i intrygujących rozdziałów. Które z nich otworzy przed nami?
Tego dowiemy się 14 maja o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej. Zapraszamy!

Koncert – ŻYCIE RAZ KOBIETA FATUM
Godz. 20.00
Miejsce: sala widowiskowa
Cena 20/30 zł

KOBIETA FATUM to 11 zupełnie nowych premierowych utworów w całości opartych na twórczości Witolda Mierzyńskiego, a za sferę muzyczną tak jak poprzednio odpowiada Marek Popis.

„Tak jak poprzednio opowiadamy o życiu zadając sobie i widzom podstawowe pytania egzystencjalne, ale również mówimy o nowych sprawach takich jak teatr, polityka czy pieniądze. KOBIETA FATUM to również zupełnie inna bardziej dojrzała oprawa scenograficzno multimedialna”. – Mówi reżyser i wokalista Jan Mierzyński.
Skład zespołu:
Jan Mierzyński – śpiew
Marek Popis – gitara
Tomek Koźlarek – bas
Piotr Haraziński – perkusja
Mariusz Smoliński – piano
Damian Boniecki – multimedia

źródło: Sulęciński Ośrodek Kultury

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca stolarz niemcy
Praca stolarz niemcy
Praca stolarz niemcy
Praca stolarz niemcy
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS