Home Sport

XI Crossowy Maraton Rowerowy MTB Amatorów – Sulęcin 2013, który odbył się w niedzielę, 21 kwietnia na Uroczysku Lubniewsko zakończył się pełnym sukcesem organizacyjnym, co podkreślali jego uczestnicy. Był to pierwszy wyścig w cyklu IV Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów. Na trasę trudnego wyścigu o długości 42 km wystartowało 155 zawodników z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. W wyścigu udział wzięli również zawodnicy z Berlina i Frankfurt nad Odrą. W kategorii „Open” uczestniczyło również 12 kobiet, w tym Pani Dorota Neuman, reprezentantka Sulęcina. Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii dodatkowej – klasyfikacji BMI.

Starterem honorowym XI Crossowego Maratonu Rowerowego MTB był Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch. Zawody zainaugurował również Prezes Lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze Pan Wacław Hansz. Trasa była wzorowo przygotowana pod nadzorem głównego sędziego Pana Rafała Walickiego. Ogromny wkład w organizację i obsługę tegorocznej imprezy wnieśli członkowie Oddziału PTTK „Ziemia Sulęcińska” oraz Klubu Turystyki Rowerowej „Wigor” z Sulęcina. Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury.

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami na trasie była zacięta. Zwycięzcą w kategorii open mężczyzn został Kamil Wołkowicz ze Strzelec Krajeńskich osiągając wynik 01:35:39. Tuż za nim na miejscu II uplasował się Rafał Jaros ze Skwierzyny z czasem 01:36:47, a miejsce III zdobył Markus Zabel z Berlina osiągając wynik 01:36:51.

W kategorii open kobiet, na dystansie 21 km, liderką okazała się Paulina Bielińska z Kargowej osiągając wynik 00:54:06. W zaciętej rywalizacji II miejsce zdobyła Małgorzata Lewandowska ze Szczecina z wynikiem 00:56:40, a na miejscu III uplasowała się Marta Balcerzak ze Skwierzyny osiągając wynik 01:00:12.

Podsumowanie imprezy, podczas którego zorganizowano ognisko z pieczoną kiełbasą, odbyło się na terenie Sezonowego Schroniska Turystycznego w Żubrowie. Zawodnicy, którzy zwyciężyli w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyli im Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch oraz Zastępca Burmistrza Zbigniew Gruca. Natomiast wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano upominki w postaci sprzętu turystycznego.

Zwycięzcom, jak i pozostałym zawodnikom w imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach IV Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów!