Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Wyjątkowo bezpiecznie przebiegają wakacje w tym roku. Półmetek wypoczynku najmłodszych jest najbardziej bezpieczny od lat. To efekt rozsądnego podejścia do spraw bezpieczeństwa wypoczywających i zmotoryzowanych oraz wytężonych służb lubuskich stróżów prawa, którzy to bezpieczeństwo zapewniają. Ale koncentracja, pokora i odpowiedzialność nie mogą zniknąć w kolejnych tygodniach wypoczynku.

Wakacje- słowo upragnione dla każdego ucznia i przedszkolaka. To dla nich przede wszystkim okres zasłużonego odpoczynku od zeszytów i książek, poznawania nowych ludzi i odwiedzania ciekawych miejsc. Dla ich rodziców to okres urlopów i zregenerowania sił przed powrotem do pracy. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób wypoczywających w lasach, nad jeziorami, w większych i mniejszych miejscowościach czuwają lubuscy stróże prawa.

Dotychczas policjanci prewencji odnotowali jedno utonięcie, a funkcjonariusze ruchu drogowego 51 wypadków, w którym życie straciły dwie osoby. Skąd zatem takie wnioski? Otóż prze rokiem w połowie wakacji mieliśmy już 17 tragedii nad wodą. Tyle utonięć zanotowali bowiem policjanci w całym regionie. A w 61 wypadkach życie straciło aż…11 osób. Różnice w bezpieczeństwie są aż nadto widoczne. Ale należy powiedzieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

To efekt zarówno bardziej odpowiedzialnego i zdroworozsądkowego, pełnego pokory i umiaru podejścia młodzieży do wypoczynku czy kierowców do spraw drogowych oraz bardzo intensywnych i częstych działań lubuskich stróżów prawa. Ta symbioza sprawia, że ten wolny od nauki czas można spędzić spokojnie i bezpiecznie, bez tragicznych zdarzeń. Służba policjantów przy zapewnianiu wakacyjnego bezpieczeństwa jest wielowymiarowa i realizowana na kilku płaszczyznach: prewencji, ruchu drogowego, prewencji kryminalnej, policjantów zwalczających cyberprzestępczość.

Tylko podczas tych dwóch miesięcy kontrolujemy ponad 800 miejsc wypoczynku młodzieży – obozowisk, półkolonii etc. Dzięki temu nie odnotowano tam żadnych wydarzeń nadzwyczajnych. Kontrolujemy także punkty sprzedaży alkoholu czy ten produkt nie jest oferowany osobom nieletnim. Każdego dnia prowadzimy setki rozmów z dziećmi i młodzieżą. Kontrolujemy współczesny świat, w którym dziś najczęściej oni przebywają- świat cybernetyczny. Zagrożenia jakie niesie za sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu w wielu sytuacjach kończy się tragicznie.

Ale te wytężone działania jak widać przynoszą oczekiwane efekty w postaci bezpieczeństwa. To policjanci są za nie odpowiedzialni i jak widać radzą sobie dotychczas z tym zadaniem znakomicie. Ale przed hurra optymizmem jeszcze należy się wstrzymać do 1 września i dalej skutecznie i nieustępliwie dbać o zdrowie i życie najmłodszych.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin