Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie rozegrano XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty im. Wiesława Drewicza w Badmintonie. Wydarzenie odbyło się 18 września 2021 roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Duży sukces na Mistrzostwach osiągnęła Magdalena Piechowiak: pracowniczka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie oraz trenerka Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona.

Sulęcinianka zdobyła 2 medale za pierwsze miejsca: za grę pojedynczą kobiet do 35 lat oraz w grze podwójnej kobiet, w której występowała wraz z Anną Kowalczuk ze Szczecina.

XXII Mistrzostwa oficjalnie rozpoczął Bartłomiej Drewicz, syn Wiesława Drewicza, czyli patrona imprezy i ikony polskiego badmintona, wielokrotnego multimedalisty Mistrzostw Polski. Organizatorzy imprezy zadbali o sprawny przebieg zawodów. Do Choszczna, mimo pandemii, przybyło 40 miłośników badmintona. Wszyscy mieli zapewniony poczęstunek oraz gadżety. Niezależnie od zajętego miejsca każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz koszulkę. Dodatkowo zawodnicy z dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale.

Badminton to niezwykle wymagająca fizycznie gra, w której dużą rolę odgrywa czas reakcji oraz kondycja fizyczna zawodników. Nie dziwi więc, że swoje umiejętności chcieli zaprezentować zawodnicy z całej Polski. Czekały na nich profesjonalnie zorganizowane zawody sportowe, w których mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Reprezentanci różnych szkół mogli brać udział w sportowych zmaganiach na 6 kortach. Mierzyli się w kilku kategoriach wiekowych, zarówno w grach pojedynczych, jak i podwójnych. W aż dwóch kategoriach tytuł Mistrza Polski Pracowników Oświaty zdobyła reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulęcinie: Magdalena Piechowiak. Przedstawiciele szkoły pogratulowali sukcesu utalentowanej badmintonistce za pośrednictwem portalu Facebook.

EW

Praca
Praca
Praca
Praca
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa