Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie rozegrano XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty im. Wiesława Drewicza w Badmintonie. Wydarzenie odbyło się 18 września 2021 roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Duży sukces na Mistrzostwach osiągnęła Magdalena Piechowiak: pracowniczka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie oraz trenerka Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona.

Sulęcinianka zdobyła 2 medale za pierwsze miejsca: za grę pojedynczą kobiet do 35 lat oraz w grze podwójnej kobiet, w której występowała wraz z Anną Kowalczuk ze Szczecina.

XXII Mistrzostwa oficjalnie rozpoczął Bartłomiej Drewicz, syn Wiesława Drewicza, czyli patrona imprezy i ikony polskiego badmintona, wielokrotnego multimedalisty Mistrzostw Polski. Organizatorzy imprezy zadbali o sprawny przebieg zawodów. Do Choszczna, mimo pandemii, przybyło 40 miłośników badmintona. Wszyscy mieli zapewniony poczęstunek oraz gadżety. Niezależnie od zajętego miejsca każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz koszulkę. Dodatkowo zawodnicy z dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale.

Badminton to niezwykle wymagająca fizycznie gra, w której dużą rolę odgrywa czas reakcji oraz kondycja fizyczna zawodników. Nie dziwi więc, że swoje umiejętności chcieli zaprezentować zawodnicy z całej Polski. Czekały na nich profesjonalnie zorganizowane zawody sportowe, w których mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Reprezentanci różnych szkół mogli brać udział w sportowych zmaganiach na 6 kortach. Mierzyli się w kilku kategoriach wiekowych, zarówno w grach pojedynczych, jak i podwójnych. W aż dwóch kategoriach tytuł Mistrza Polski Pracowników Oświaty zdobyła reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulęcinie: Magdalena Piechowiak. Przedstawiciele szkoły pogratulowali sukcesu utalentowanej badmintonistce za pośrednictwem portalu Facebook.

EW

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS