Home Aktualności z Sulęcina

W meczu 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn Olimpia Sulęcin pokonała AZS AGH Kraków 3:2 (20:25, 25:27, 25:23, 25:19, 15:13). Było to pierwsze zwycięstwo sulęcinian przed własną publicznością w tym sezonie. MVP został wybrany Grzegorz Turek.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych Łukasza Chajca. Goście szybko wypracowali czteropunktowe prowadzenie 4:8. Chociaż momentami przewaga topniała do 1-2 punktów, to AZS utrzymywał kontrolę do końca pierwszego seta.

Podbudowani zwycięstwem w otwierającym secie krakowianie doskonale weszli w drugą partię. Błyskawicznie objęli prowadzenie 1:5. Jednak siatkarze Olimpii nie zamierzali łatwo się poddać. Po udanych atakach Macieja Krysiaka wyrównali na 6:6. Chwilę potem zaczęli wygrywać 9:7. Trwała zaciekła walka o każdy punkt. Na finiszu Olimpia wygrywała 24:22 i miała piłkę setową, ale ostatecznie triumfowali goście.

Dramatyczna przegrana w końcówce nie załamała sulęcinian. W trzecim secie popisali się opanowaniem, walecznością i przede wszystkim dobrą grą w siatkówkę. Partia była zażarta, a zdobycie każdego punktu wymagało dużego wysiłku. W końcówce ponownie prowadzili gospodarze 23:20. Tym razem zachowali nerwy do końca i przesądzili wynik seta na swoją korzyść.

Wygrana uskrzydliła zawodników Olimpii. Już na początku czwartego seta wyszli na czteropunktowe prowadzenie 9:5. Utrzymali przewagę do końca i wygrali wysoko 25:19, doprowadzając do tie-breaka. W ostatecznej rozgrywce nie brakowało emocji i nerwów. Piotr Fenoszyn, rozgrywający krakowian, zarobił czerwoną kartkę. W końcówce, po doskonałych atakach Macieja Krysiaka i Grzegorza Turka, gospodarze zdobyli przewagę 14:12. Zachowali opanowanie do końca, wygrywając tie-breaka 15:13 i zdobywając upragnione 2 punkty w meczu.

Po tym dramatycznym zwycięstwie Olimpia Sulęcin plasuje się na 10 miejscu w tabeli. W następnej kolejce będą mieli dużą szansę na poprawienie swojej sytuacji w lidze, wybiorą się bowiem do Strzelec Opolskich, gdzie zmierzą się z zajmującą ostatnie miejsce ZAKSĄ. Nie oznacza to, że spotkanie będzie łatwe. Zawodnicy ZAKSY pokazali, na co ich stać, wygrywając w 5. kolejce 3:0 z AZS AGH Kraków. Kto okaże się lepszy w meczu Olimpii z ZAKSĄ? Przekonamy się niedługo. Spotkanie odbędzie się 30 października o 17:00.