Home Aktualności z Sulęcina

Wystartował sezon 2021/2022 Tauron 1. ligi. W pierwszym meczu Olimpia Sulęcin pokonała na wyjeździe Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 17:25). Tytuł MVP został przyznany Bartoszowi Zrajkowskiemu.

Jeżeli rezultaty z ubiegłego sezonu miałyby jakiekolwiek znaczenie, to wynik powinien być zaskoczeniem. Poprzednie rozgrywki ligowe częstochowianie zakończyli bowiem na 5. pozycji, a sulęcinianie na 12. Jednak nowy sezon, to czyste konto, a stare wyniki odchodzą w niepamięć. Szczególnie że ekipa Olimpii przeszła ogromne zmiany kadrowe. Z zespołu odszedł trener oraz większość zawodników. Nowym szkoleniowcem został Łukasz Chajec, a kapitanem Bartosz Zrajkowski. Nowy kapitan odwdzięczył się za okazane zaufanie świetnym występem, za który został nagrodzony tytułem MVP.

Mecz rozpoczął się wyrównanie. Po zaciekłej walce w pierwszych minutach przewagę wypracowali goście i nie oddali jej już do końca. Z kolei drugi set był jeszcze bardziej zażarty. Niemalże przez całą partię toczyła się twarda walka o każdą piłkę. W końcówce mocniejsze nerwy pokazali podopieczni Łukasza Chajca i to oni wyszli zwycięsko. Cieszy to tym bardziej, że opanowanie w decydujących momentach seta było jednym z elementów, którego często brakowało sulęcinianom w poprzednim sezonie.

Kolejne dwa sety nie były już tak wyrównane. Trzecia partia przebiegała pod dyktando gospodarzy. Chociaż remis utrzymywał się długo, bo aż do stanu 15:15, to jednak od tego momentu parkiet należał do siatkarzy Norwida. Wygrali zdecydowanie, 25:18. Przegrany set zadziałał na gości motywująco. W czwartej odsłonie pojedynku od samego początku ruszyli do ataku, co poskutkowało prowadzeniem 1:5. Gospodarze nie złożyli jednak broni i doprowadzili do wyrównania 7:7. Wtedy jednak rozpoczął się okres koncertowej gry gości. Świetnie atakował Michał Wójcik, który w całym spotkaniu zdobył aż 21 punktów. Przy stanie 17:24 po stronie gospodarzy błąd w zagrywce popełnił Mateusz Zawalski, tym samym przypieczętowując zwycięstwo Olimpii. Trzy punkty pojechały do Sulęcina!

W następnej kolejce siatkarze Olimpii podejmą u siebie zawodników Avii Świdnik. Świdniczanie również wyszli zwycięsko ze swojej pierwszej potyczki w sezonie. W ich przypadku poskutkowało to jedynie dwoma punktami, ponieważ wygrali 3:2. W tabeli znajdują się więc pod Olimpią, ale to przecież dopiero początek sezonu i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Spotkanie Olimpia Sulęcin – Polski Cukier Avia Świdnik odbędzie się 25.09 o 17:00.