Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Nadleśniczy Nadleśnictwa Sulęcin wraz z Komendantem Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych w Wędrzynie zaprasza osoby indywidualne, rodziny, przedszkola, szkoły, zakłady pracy, wszystkie organizacje do wspólnego posadzenia lasu w celu upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości.

Posadzony wspólnie las będzie żywym pomnikiem upamiętnienia i przypominać będzie odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku , zwieńczającym walki kilku pokoleń w wielkie dzieło odbudowy Rzeczypospolitej.
Miejsce o powierzchni 1,75 ha na wspólne posadzenie lasu wybrano przy drodze wojewódzkiej 137 prowadzącej z Sulęcina do Wędrzyna, po lewej stronie, niedaleko Gołębiej góry. Termin sadzenia przewidziany jest w terminie od 9 kwietnia do 21 kwietnia br. w dni robocze oraz soboty, w godzinach od 9:00 do 14:00. Ilość sadzonek do wysadzenia przez każdą osobę uzależniony będzie od ilości chętnych. Na całej powierzchni wysadzonych zostanie 17 tys. sztuk sadzonek w tym 15,50 tys. sztuk sosny pospolitej, 1,0 tys. sztuk świerka pospolitego, 0,10 tys. sztuk modrzewia europejskiego oraz gatunki biocenotyczne jabłoń 0,20 tys. sztuk, grusza pospolita 0,20 tys. sztuk.

Zgłaszający się do sadzenia będą odnotowani na stronie www.sulecin.szczecin.lasy.gov.pl pod hasłem „Sulęcin dla Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej”. Osoby sadzące uwiecznimy zdjęciem z osobistym wpisem w księdze pamiątkowej. Na skraju posadzonego lasu posadowiony zostanie kamień z napisem: „Las posadzony dla upamiętnienia setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej przez Społeczeństwo Ziemi Sulęcińskiej”.

Wszyscy zainteresowani sadzeniem lasu proszeni są o uzgodnienie szczegółów i terminu sadzenia z panią Kingą Adamską – Gerber w Nadleśnictwie Sulęcin nr tel. 95 755 01 07 wew. 333 lub adres e-mail kinga.adamska@szczecin.lasy.gov.pl od 12 marca br. Zapraszamy również w godzinach popołudniowych.

Serdecznie zapraszamy,
Witold Wasylków Nadleśniczy Nadleśnictwa Sulęcin oraz Przemysław Mikołajczak Komendant Szkolenia Wojsk Lądowych w Sulęcinie

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa