Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura

Drugi dzień XXVI Międzynarodowego Zjazdu Cyklistów Sulęcin 2022 rozpoczęła 18. września poranna wycieczka rowerzystów w najładniejsze okolice Sulęcina. Na placu przy Sulęcińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji o 10.30 rozpoczęły się sprawnościowe zawody rowerowe przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy mieli do pokonania przygotowaną przez organizatorów trasę sprawnościową z umiejętności jazdy rowerem. Konkurencje przeprowadzili nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina. W tym samym czasie każdy uczestnik dwudniowego zjazdu mógł oznakować swój pojazd i w ten sposób zabezpieczyć się na wypadek kradzieży. Po zapisaniu przez policjanta danych właściciela roweru oraz numeru pojazdu, odpowiednie znaki na rowerze umieszczał funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji z Sulęcina.

Podsumowanie dwudniowego zjazdu odbyło się przed i w muszli koncertowej na Winnej Górze, w którym uczestniczyli cykliści, zastępca burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Krzyżaniak, koordynator zjazdu Zbigniew Kędziora i współorganizator zjazdu dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego z Wędrzyna Rafał Mueller.

Nagrody za udział w rowerowym torze przeszkód otrzymali:
W kategorii przedszkola: Matylda Fura, Pola Bohuszko, Zosia Wojniusz i Kornel Bohuszko. W kategorii szkół podstawowych klas I-III: Hania Niepiekło, Filip Jakubowski, Milan Mueller, Wojciech Wojniusz, Wojciech Pietrzak, Aleksander Gala, Leon Borowiecki, Oskar Fura, Ernest Janiszyn. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI: Liliana Mueller, Ewa Lewandowska i Bartosz Janiszyn. W kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII: Igor Trzeciak. W kategorii szkół średnich: Maciej Chustecki.

W turnieju rowerowym o Puchar Burmistrza Sulęcina zwyciężył Marek Myc.
W amatorskim wyścigu szosowym /kategoria kobiety/ I miejsce zajęła Gabriela Kita z Sulęcina, II miejsce Ewa Górska z Zielonej Góry i III miejsce Mariola Piaskowska-Ziemak. W kategorii mężczyźni: I miejsce zajął Ryszard Oniszczuk z Zielonej Góry, II miejsce Tadeusz Ziemak Sulęcin i III miejsce Adam Pawlak z Ostrowa Wielkopolskiego.

XXVI Międzynarodowy Zjazd Cyklistów Sulęcin 2022 zakończył się losowaniem kuponów z nagrodami oraz dwóch nagród głównych – roweru ufundowanego przez sulęcińską firmę Molex i bonu rowerowego na kwotę 1.500 złotych, ufundowanego przez burmistrza Sulęcina.
Organizatorami XXVI zjazdu byli: Burmistrz Sulęcina, dyrekcja i pracownicy Sulęcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, członkowie Oddziału PTTK „Ziemia Sulęcińska”, nadleśniczy i pracownicy Nadleśnictwa Sulęcin, dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego z Wędrzyna.


Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS