Gdyby liczono tylko małe punkty, Olimpia Sulęcin, ze swojego drugiego spotkania w II lidze w tym sezonie wyszłaby zwycięsko. Jednak w ostatecznym rozrachunku najważniejsze są trzy wygrane sety, a te padły łupem gospodarzy. Po dobrym i zaciętym meczu Olimpia Sulęcin przegrała z WKS Sobieski Żagan 1:3, mimo że po pierwszym secie nasi zawodnicy mogli mieć nadzieję na korzystny wynik.

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a na tablicy już widniał wynik 11:3 dla sulęcinian. Na tym etapie doskonałą zagrywką popisywał się Arkadiusz Romańczuk, tercet Troska/Gajowczyk/Turek dokładał do tego doskonały blok i pierwszy set przeszedł do historii gdy Olimpia wygrała go do szesnastu. W kolejnych setach, mimo nadal doskonałego bloku mecz się znacznie wyrównał, a języczkiem u wagi w każdym secie okazywały się mocne i precyzyjne serwisy Wawrzyniaka w końcówkach poszczególnych setów. Tym sposobem Olimpia, mimo 27 punktowych bloków w całym spotkaniu trzy kolejne sety przegrywała w końcówkach – odpowiednio do 23, 23 i 24. Trzy punkty pozostały w Żaganiu, który po dwóch kolejkach ma komplet punktów.

Naszą drużynę czeka teraz niezwykle ważna inauguracja rozgrywek we własnej hali – w przyszłą sobotę podejmiemy AZS Zielona Góra. Nasi starzy znajomi przegrali u siebie z naszym zeszłotygodniowym pogromcą – Astrą Nowa Sól i zajmują ostatnie miejsce w tabeli, przegrywając z Olimpią gorszym stosunkiem setów.

WKS Sobieski Żagań – STS Olimpia Sulęcin 3:1 (16:25, 25:23, 25:23. 26:24)

Skład Olimpii: Turek, Gajowczyk, Romańczuk, Troska, Sławiak, Kowalski, Richter (libero), Sas (libero) oraz Uller, Dzierżyński, Zarębski, Greś