Stal Sulęcin, po półtorarocznej przerwie zaprezentowała się po raz pierwszy na Stadionie Miejskim. Punkty pojechały do Słubic, ale mimo że wynik może sugerować inaczej nie było to jednostronne widowisko.

Po naszym czwartkowym artykule na murawie stadionu prowadzono dodatkowe prace porządkowe, w trakcie których ściągnięto z murawy dużą część pokosu, co znacznie polepszyło wygląd i komfort w stosunku do czwartkowego treningu, jednak po szybkim przeglądzie relacji z pierwszej kolejki rundy wiosennej śmiało można twierdzić, że mamy jedno z najgorzej zadbanych boisk w Klasie Okręgowej.

Murawa była jednak taka sama dla obu drużyn i już od początku znacznie lepiej prezentowali się na niej gospodarze. To Stalowcy przez większą część spotkania prowadzili grę i to właśnie oni sprawiedliwie wypracowali przewagę, która poskutkowała golem już w jedenastej minucie. W zamieszaniu w polu bramkowym strzelcem inauguracyjnej bramki okazał się Piotr Rosiński. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Już w 12 minucie, po stracie piłki przez sulęcinian wyrównał niezwykle doświadczony Przemysław Begier. Ten sam zawodnik strzelił gola na 2:1 – po pierwszej kontrze wyprowadzonej przez drużynę gości.

Gra Stali do końca pierwszej części oraz od początku drugiej odsłony dawała nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Jednak akcje Stali Sulęcin traciły na dokładności w okolicach pola karnego, a gdy już były stwarzane sytuacje bramkowe – szczęście sprzyjało młodemu bramkarzowi Polonii. Polonia Słubice nastawiła się na grę z kontry i to one okazały się niezwykle skuteczne – w 77 minucie hat-tricka skompletował Begier, a w 82′ kropkę nad „i” postawił wprowadzony siedem minut wcześniej Frąckowiak.

Stal Sulęcin – Polonia Słubice 1:4 (1:2)
Bramki: Rosiński 11′ – Begier 12′, 36′, 77′, Frąckowiak 82′
Kartki: Rosiński (ż) – Szafran (ż), Guran (ż)