Home Sport Olimpia Sulęcin

Wilki Wilczyn sportowo okazały się mało gościnne i pokonały w dzisiejszym spotkaniu Olimpię Sulęcin 3:0. Sulęcinianie, mimo głośnego wsparcia grupy własnych kibiców nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym gospodarzom i ulegli w trzech szybkich setach – do 22, 18 i 17.

W pierwszym secie, Olimpia Sulęcin – jak na lidera rozgrywek przystało walczyła jak równy z równym przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców. Od stanu 15:16 była w stanie wyjść na prowadzenie 15:18, jednak bardzo szybko prowadzenie to zniwelowali wilczynianie, doprowadzając do remisu 19:19. Seria pięciu punktów zdobytych przez gospodarzy spowodowała, że Olimpia musiałaby obronić sześć piłek setowych. Olimpijczycy dzielnie bronili się do stanu 24:22, jednak ostatni punkt w pierwszej partii zdobyły Wilki, czym zakończyli piętnastosetową serię zwycięstw sulęcinian.

Taki obrót sprawy najwyraźniej podłamał przyjezdnych, którzy grę w drugiej partii rozpoczęli od stanu 7:1 dla Wilczyna. Mimo starań nie udało się zniwelować przewagi gospodarzy i ulegli do 18. Także trzecia odsłona miała podobny przebieg – od początku utrzymywało się trzypunktowe prowadzenie gospodarzy, które przy stanie 16:15 zostało zniwelowane do jednego punktu. Jednak gospodarze szybko wrócili na właściwe tory i powiększyli je do 7 punktów – 22:15. Olimpijczycy byli jeszcze w stanie zdobyć dwa punkty tracąc jeden – 23:17, jednak dwie ostatnie piłki należały do gospodarzy i po chwili, to żywiołowo dopingująca publiczność z Wilczyna mogła cieszyć się z przekonywującego zwycięstwa swojej drużyny.

LUKS Wilki Wilczyn – STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)