Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Pandemia koronawirusa spowodowała przedwczesne zakończenie sezonu we wszystkich dyscyplinach sportowych. Była to zła wiadomość dla dwóch sulęcińskich przedstawicieli sportów zespołowych, celujących w awans do wyższych klas rozgrywkowych. O ile piłkarska Stal dość szybko dowiedziała się o awansie do IV ligi, o tyle na decyzję dotyczącą Olimpii Sulęcin musieliśmy poczekać.

Po szczegółowym audycie przeprowadzonym przez Polską Ligę Siatkówki S.A – organizatora rozgrywek Tauron I ligi mężczyzn w sezonie 2020/2021 z czterech zaproszonych do grona pierwszoligowców zespołów odrzucono Czarnych Rząśnia, a w zeszłym tygodniu zadecydowano o awansie Avii Świdnik. W „ostatniej rundzie” walki o awans – powalczyć podczas rozmów w Warszawie zmuszone były: Olimpia Sulęcin oraz BAS Białystok, po „rozmowie kwalifikacyjnej” nadszedł długo oczekiwany przez lubuskie środowisko siatkarskie komunikat. Jak czytamy w informacji PLS. S.A.:

„o (…) dwa wolne miejsca w TAURON 1. Lidze ubiegały się aż cztery drugoligowe zespoły: Avia Świdnik, BAS Białystok, Olimpia Sulęcin i LKS Czarni Rząśnia. Po długich analizach Zarząd PLS, w porozumieniu z Radą Nadzorczą, zdecydował po pierwszej turze rozmów przyznać miejsce Avii oraz spotkać się jeszcze raz z zarządami klubów z Białegostoku i Sulęcina. Zdecydowano także, że klub z Rząśni nie będzie brany już pod uwagę przy awansie do rozgrywek w sezonie 2020/2021. Do wspomnianych spotkań i rozmów z klubami z Białegostoku oraz z Sulęcina doszło 15 czerwca, w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. w Warszawie. Po wysłuchaniu przedstawicieli obu klubów Zarząd PLS podjął jednomyślnie decyzję o dopuszczeniu obu drużyn do TAURON 1. Ligi w sezonie 2020/2021.

Prezentacje obu klubów wypadły bardzo dobrze i profesjonalnie. Klub z Sulęcina pod względem wiarygodności oraz rzetelności jego pracy został oceniony bardzo wysoko. Z kolei nowy ośrodek z Białegostoku ma bardzo duży potencjał, który może być świetnie wykorzystany dla dobra naszych rozgrywek. Patrząc na entuzjazm, zapał i wolę walki obu klubów, nie można było podjąć innej decyzji, bez krzywdzenia którejś ze stron i odbierania jej szans na rozwój czy pozyskiwanie nowych sponsorów. Zarząd nie chciał skrzywdzić któregoś z klubów z powodu kłopotów, których www.pls.pl nam wszystkim dostarczyła pandemia. Jednocześnie Zarząd PLS liczy, że prezesi klubów TAURON 1. Ligi podzielają taką argumentację, opartą w jak największym stopniu o ducha sportu.”

Gratulujemy!

Przypomnijmy, że w czwartym w historii Olimpii sezonie w I lidze drużynę poprowadzi Tomasz Kowalski.

Więcej informacji wkrótce.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin