Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi tych wszystkich, którzy poruszają się po drogach, zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Pora jesienno-zimowa to trudny okres dla uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierowców. Szybciej zapadający zmrok, mgła i deszcz wpływają niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Również nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez tych użytkowników sprawia, że wzrasta liczba wypadków drogowych z ich udziałem. W dodatku nie zdają sobie sprawy, że bez odpowiedniego wyposażenia w element odblaskowy są mało widoczni na drodze. Kierowca dostrzega dopiero pieszego w momencie, gdy jest w zasięgu jego świateł. Bardzo często jest już za późno i nawet natychmiastowa reakcja kierowcy nie uratuje mu życia.

Podczas jazdy, kiedy kierowca jedzie drogą oświetloną wyłącznie reflektorami własnego auta, widzi pieszego lub rowerzystę z odległości około 30 metrów. Widoczność zmniejsza się jeszcze bardziej, kiedy pada deszcz, a od mokrej jezdni odbijają się światła innych samochodów, które oślepiają kierowcę. Wtedy widoczność zmniejsza się do 10-15 metrów. Jeśli jednak jedzie z prędkością przekraczającą 80-90 km/h, to najczęściej nie ma żadnych szans na uniknięcie potrącenia, ponieważ sam porusza się z szybkością około 25m/s – wyjaśnia Alina Słonik rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Sulęcinie. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów, czyli o około 5 razy szybciej!

W związku z podjętą inicjatywą zakupiliśmy kamizelki odblaskowe, które będą wręczane przez kierowników działów firmy. Otrzyma je każdy pieszy poruszający się po zmroku na drodze poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych – tłumaczy Monika Lemieszek, Marketing Manager Maszoński Logistic.

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?