Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Ubezpieczenia Sulęcin

W sobotnim meczu MKS-u Będzin z Olimpią Sulęcin obyło się bez niespodzianek: wyżej usytuowani w tabeli będzinianie wygrali 3:0 (25:17, 28:26, 25:15). Była to już 14. przegrana z rzędu Olimpii. MVP spotkania został wybrany Jakub Rohnka.

Od samego początku meczu sytuację na parkiecie kontrolowali gospodarze. Chociaż sulęcinianie rozpoczęli od dwupunktowej przewagi 0:2, to błyskawiczna odpowiedź MKS-u przyniosła będzinianom najpierw remis, a chwilę potem prowadzenie 6:3. Od tej pory obie ekipy grały równo, ale gospodarze wciąż utrzymywali przewagę. Olimpia, m.in. za sprawą skutecznych ataków Tomasza Polczyka, przez moment zbliżyła się na jeden punkt: 10:9, ale kilka akcji później rywale znów odskoczyli na 13:9. Od tej pory nie oddali już kontroli do końca seta, wygrywając pewnie do 17.

Druga partia rozpoczęła się niemalże identycznie do pierwszej: od dwupunktowej przewagi Olimpii, która kilka minut później zamieniła się w wysokie prowadzenie MKS-u. Z Mateuszem Kańczokiem na zagrywce gospodarze zdobyli aż 6 punktów z rzędu, co przyniosło wynik 9:4. Długo utrzymywali przewagę – przełom nastąpił przy stanie 21:15. Wtedy goście zerwali się do walki i pokazali, że nie zamierzają oddać seta za darmo. Najpierw efektywnym atakiem popisał się Seweryn Lipiński, a potem serią dobrych serwisów Grzegorz Turek. Olimpia wysunęła się na prowadzenie 21:22. Rozpoczęła się dramatyczna gra punkt za punkt, a do rozstrzygnięcia seta potrzebna była nerwowa gra na przewagę. Ostatecznie więcej opanowania zachowali gospodarze i to oni wygrali 28:26.

Ostatni set to już kompletna dominacja będzinian. Szybko objęli prowadzenie 9:2 i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Siatkarze Olimpii próbowali jeszcze nawiązać walkę i zmniejszyli stratę do czterech punktów, ale końcówka już całkowicie należała do gospodarzy. Wygrali seta pewnie i wysoko: 25:15.

Była to kolejna, już 14. z rzędu a 20. łącznie, przegrana Olimpii w tym sezonie. Jednak klub w dalszym ciągu utrzymuje się ponad strefą spadkową. Ich rywale w walce o utrzymanie – ZAKSA Strzelce Opolskie – ostatnio również sporo przegrywa. Dzięki temu Żółto-Niebiescy wciąż mają od strzelczan 6 punktów więcej w ligowej tabeli, ale jeszcze może się to zmienić. Do końca fazy zasadniczej zostały 3 spotkania. W następnej kolejce sulęcinian czeka trudna przeprawa, zmierzą się bowiem z liderem TAURON 1. Ligi, drużyną BBTS Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się 26 marca o 17:00.