W meczu 14. Kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała STS Olimpię Sulęcin 3:0 (25:18, 25:15, 25:13). MVP został wybrany Jan Galabov. Tym spotkaniem oba zespoły zakończyły zmagania w pierwszej części fazy zasadniczej.

Od początku meczu gospodarze olśniewali miejscowych kibiców swoją grą. Szybko wyszli na prowadzenie 3:0, które chwilę później podnieśli na 6:1. Silną zagrywką popisywał się Igor Yudin, a punkty w ataku zdobywali Jan Galabov, Damian Wierzbicki i Damian Radziwon. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na rozgrywających świetny mecz bydgoszczan. Za to BKS Visła Proline doskonale radziła sobie w każdym aspekcie. Przewaga urosła aż do 8 punktów 12:4. Do końca gospodarze kontrolowali przebieg seta, wygrywając pewnie i zdecydowanie 25:18.

Początek drugiej partii to podobna historia. Doskonała gra bydgoszczan i szybko zdobyte prowadzenie 6:2. Wtedy nastąpił okres dobrej gry sulęcinian: 2 punkty w ataku zdobył Maciej Krysiak, punkt blokiem dołożył Artur Błażej i było już tylko 6:5. Niestety, przyjezdni kibice niezbyt długo mogli cieszyć się grą swoich ulubieńców. Chwilę później siatkarze Visły przypomnieli, kto tego dnia rządzi na parkiecie. Mocne zagrywki Michała Masny dały im prowadzenie 11:6. Od tej pory set przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy ponownie wygrali z dużą przewagą: 25:15.

Trzeci set rozpoczął się dla gości najlepiej ze wszystkich. To bowiem oni zdobyli pierwszy punkt, a potem grali z rywalami jak równy z równym: 5:4. Przełom nastąpił, gdy Olimpia zdobyła 10. punkt. Od tego momentu gospodarze ponownie narzucili swój rytm gry. Nie do zatrzymania był m.in. Damian Radziwon, który punktował zarówno blokiem, jak i w ataku: 18:11. Podopieczni Łukasza Chajca byli zmuszeni uznać wyższość rywali, konsekwentnie zdobywających punkt za punktem. Ostatecznie bydgoszczanie wygrali seta do 13.

Ligowe rozgrywki znalazły się na półmetku. Po 15 meczach siatkarze Olimpii znajdują się na 10. miejscu z dorobkiem 21 punktów. Teraz czeka ich przerwa świąteczna. Rozgrywki zostaną wznowione 5 stycznia, kiedy Olimpia podejmie we własnej hali Exact Systems Norwid Częstochowa. Częstochowianie znajdują się o 2 oczka niżej w tabeli. Z pewnością będą chcieli się odegrać za pierwsze spotkanie, kiedy górą byli sulęcinianie, wygrywając 1:3. Kto okaże się lepszy tym razem?