Home Sport Olimpia Sulęcin

Miesiąc po starcie ligi czas na ważne spotkanie dla naszych siatkarzy. W sulęcińskiej hali podejmą oni bezpośredniego sąsiada w ligowej tabeli: zespół KS Exact Systems Norwid Częstochowa.

Dla siatkarzy Olimpii może się to okazać niezwykle ważny mecz – mieli oni dwie kolejki temu nie lada okazję do sprawienia sensacji – prowadzili już bowiem 2:0 w meczu z jednym z faworytów do wygrania całej ligi – Stalą Nysa. W trzecim secie tamtego spotkania nadeszło jednak załamanie naszej gry, co poskutkowało ostatecznie przegraną w tie-breaku. Niestety Olimpijczycy równie słabo, co w trzech ostatnich setach starcia z Nysą zaprezentowali się przed tygodniem w Suwałkach i w zgodnej opinii zarówno zawodników jak i trenerów był to najsłabszy mecz naszego zespołu do tej pory.
Gospodarze tamtego spotkania od początku do końca kontrolowali jego przebieg, a cały mecz nie trwał nawet 80 minut.

Wygrana w starciu z Norwidem będzie wymagała ciężkiej pracy i utrzymania wysokiego poziomu koncentracji od początku do końca. Częstochowianie w meczu u siebie ze Stalą Nysa już pokazali, że są w stanie obrócić losy teoretycznie przegranego spotkania, a w ostatniej kolejce zgarnęli pełną pulę wygrywając u siebie z KPS Siedlce 3:1

W dwóch dotychczasowych spotkaniach 6 kolejki I ligi BBTS Bielsko-Biała przegrał u siebie z Krispolem Września 2:3, a ubiegłoroczny zwycięzca ligi – AZS Częstochowa został rozgromiony w meczu transmitowanym przez Polsat Sport przez Lechię Tomaszów Mazowiecki 0:3 (do 16, 17 oraz 16).

Przy okazji meczu z Norwidem Częstochowa klub ogłosił bardzo ciekawą akcję dla kibiców – do końca tego sezonu każdy z nich, który przyjdzie na mecz w koszulce w barwach klubu (żółtej, niebieskiej lub żółto-niebieskiej) zapłaci o złotówkę mniej za bilet. Dla kibiców posiadających karnety w takim przypadku przewidziano gadżet do odbioru.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawy sposób do zmobilizowania kibiców do przywdziania barw klubowych na spotkania we własnej hali.