Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Olimpia Sulęcin jak na razie na diabelski poziom jeszcze nie weszła, ale piekielnie ważne punkty zdobyła. W meczu 9 kolejki spotkań wygrała z UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0.

Przed meczem trener Łukasz Chajec uczulał swoich zawodników jak ważne będzie trzymanie założeń taktycznych – a jednym z nich miała być zagrywka w libero drużyny gości. Trzeba przyznać, że w dwóch pierwszych setach trzymanie się założeń taktycznych mogło być kluczem do sukcesu w tym spotkaniu. Nie zawsze mocna, ale kierowana zagrywka sprawiała mocne problemy przyjmującym drużyny gości, w Olimpii natomiast często za odbiór piłki odpowiedzialny był Tomasz Stolc – który po raz pierwszy wyszedł w pierwszej szóstce w spotkaniu w Sulęcinie. Trzeba przyznać, że nasz przyjmujący ze swojego zadania spisał się bardzo dobrze. natomiast prym w ataku wiedli Maciej Kordysz oraz Mateusz Linda.

W początkowej fazie pierwszego seta co prawda goście zdołali uzyskać dwupunktowe prowadzenie (4:6), jednak wystarczyły trzy dobre akcje z rzędu aby wyjść na prowadzenie (9:8). Goście odzyskali jeszcze na moment inicjatywę i gdy wydawało się przy stanie 16:17, że będziemy świadkami nerwowej końcówki, od stanu 18:18 to nasi zawodnicy zdobyli 4 punkty z rzędu – dwa własnym atakiem, dwa po błędach rywali. Dzięki temu po walce punkt za punkt w końcówce wygrywamy tę partię do 21.

W drugim secie Olimpia bardzo szybko zbudowała kilkupunktową przewagę (7:4), lecz po błędach naszej drużyny zawodnicy z Kluczborka zdołali zniwelować stratę do jednego punktu przy stanie 13:12. Na całe szczęście wystarczyło kilka uważnych akcji, brak błędów własnych i z jednopunktowego prowadzenia zrobiło się 21:16 dla Olimpii. To dało naszym zawodnikom bezpieczny dystans do zakończenia tej partii – ponownie do 21.

Trzecia odsłona rozpoczęła się odrobinę inaczej – zawodnicy Mickiewicza, być może znając historię pojedynków Olimpii ze Stalą i Norwidem wyszli na tego seta piekielnie nakręceni i zmotywowani, grali uważnie i z niezwykłą mocą – by już po chwili prowadzić 1:4. Wystarczyły jednak trzy błędy zawodników z Kluczborka aby na tablicy wyników widniał remis po 4. Gdy po chwili doszli do siebie ponownie odbudowali kilkupunktową przewagę 5:8. Na całe szczęście nasi zawodnicy kolejnymi trzema udanymi akcjami doprowadzili do remisu (8:8) a w dalszej części tego seta wyszli na trzypunktowe prowadzenie 15:12, jednak kolejny zryw drużyny gości doprowadził do nerwowej końcówki – najpierw remisu po 22:22, a gdy zawodnicy Kluczborka obronili piłkę meczową przy stanie 24:23 żółto-niebiescy byli zmuszeni obronić aż trzy piłki setowe. Na całe szczęście nie dość, że im to się udało to jeszcze od stanu 26:27 to gospodarze zdobyli trzy punkty – najpierw atak Hunka ze środka, a następnie dwa punktowe bloki dały Olimpii Sulęcin tak oczekiwane trzy punkty.

Już w najbliższą sobotę kolejne ważne i ciężkie spotkanie – w Jaworznie Olimpia zmierzy się bowiem z kolejnym beniaminkiem – MCKiS, który sprawił małą niespodziankę – odczarowując halę w Siedlcach – nie tracąc tam nawet seta, choć w ostatnim zwyciężyli dopiero przy stanie 36:34

OLIMPIA SULĘCIN – UKS MICKIEWICZ KLUCZBORK 3:0 (25:21, 25:21, 29:27)

Składy:
Olimpia Sulęcin: KORDYSZ, Woroniecki, Stolc, Lewandowski, Hunek, Linda, Dzierżyński oraz Sas, Turek, Kłęk, Zarębski, Bereza

UKS Mickiewicz Kluczbork: POPIK, MUCHA, PARCEJ, FRĄC PASIŃSKI, MAĆKOWIAK, SACHNIK I STYSIAK