Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Kultura Archiwum wydarzeń

Praca meble łóżka Sulęcin

City Bum Bum wraz z Sulęcinskim Ośrodkiem Kultury gorąco zapraszają na warsztaty, 24-25 listopada 2018 roku w Sulecinie.

Dla tych którzy nie znają jeszcze tańca afrykańskiego czy gry na bębnach, to idealna okazja aby spróbować! Nasz zespół profesjonalnych muzyków i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem sprawi, że z pewnością będziecie usatysfakcjonowani.

Jeśli pociąga Was taniec, (ale macie pietra i nie podejmujecie się próby), to najlepszy moment żeby wziąć udział w naszych warsztatach i zacząć afrykańską przygodę w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Nie ma nic lepszego niż taniec z muzyką na żywo.

Z kolei zajęcia bębniarskie będą doskonałą okazją do rytmicznego rozwoju dla miłośników muzyki i tańca jak i dla tych, którzy uważają że nie mają poczucia rytmu. Bardzo mocno polecamy zajęcia bębniarskie, a przekonacie się o ich efektywności.

GDZIE: Sulęcin, Sulęciński Ośrodek Kultury
KIEDY: 24-25 listopada

24 sobota
11.30 – 13.30 – afro dance – poziom open
14.00 – 16.00 – djembe – poziom open
25 niedziela
11.30 – 13.30 – afro dance – poziom open
14.00 – 16.00 – djembe – poziom open

ZAPISY: olimpia.hardyk@gmail.com

KOSZT:

do 15 listopada:
8 godz– FULL PASS – 180zl
6 godz – 145zl
4 godz – 100zl
2 godz – 60zl

po 15 listopada:
8 godz – 195zl
6 godz – 165zl
4 godz – 120zl
2godz – 80zl

Istnieje możliwość noclegu w hotelu Chrobry. Koszt – 50zl/os. Pokoje dwuosobowe.

BIOGRAFIA

WOJCIECH PĘCZEK – BĘBNY (DJEMBE)
Wojtek Pęczek – z wykształcenia politolog, z zawodu i z zamiłowania muzyk -multiinstrumentalista, artysta, animator kultury – swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczynał w 1998 r. w Irlandii pod okiem Brendana Perry’ego z legendarnej formacji Dead Can Dance. Naukę zachodnioafrykańskiej sztuki perkusyjnej kontynuował u boku światowego mistrza Djembe, Mamady’ego Keita z Gwinei. Wiosną 2003 r. powstała pierwsza w Polsce szkoła bębniarska „City Bum Bum” z siedzibą w Łodzi, która szybko zdobyła status kultowej i zaczęła przyciągać ludzi z całego kraju. Wojtek jest cenionym mówcą, inspiratorem, trenerem i ekspertem zapraszanym na szkolenia firmowe w celu integrowania i motywowania ludzi. Zdobywca Platynowej Płyty za współpracę ze znaną polską piosenkarką, Melą Koteluk.

Parę słów od Wojtka dla uczestników:
„Kiedy w 2001 r. po raz pierwszy miałem okazję poznać osobiście wielkiego mistrza djembe,
Mamady’ego Keita z Gwinei, ten – z nieznanego bardziej mi powodu podszedł do mnie i powiedział słowa, które od tamtej pory są ze mną zawsze: „Widzę w Tobie radość i słyszę w Tobie muzykę. Pamiętaj, aby zawsze te dwie rzeczy były ze sobą nierozerwalnie związane. Kiedy w muzyce nie ma radości, dla nas (mistrzów djembe) – nie ma ona sensu. Kiedy dawać będziesz innym ludziom muzykę i radość, wtedy dawać będziesz samego siebie”. Kilka lat później podczas pobytu w Fissadou w regionie Hamanah w Gwinei starszyzna wioski nadała mi uroczyście tytuł syna wioski i afrykańskie nazwisko: Mamady Keita. Słowa mistrza i mojego imiennika zarazem stały się dla mnie wtedy jasne. Jeszcze przed
spotkaniem z wielkim Mamadym, mój inny mentor, Brendan Perry z legendarnego zespołu Dead Can Dance powiedział mi pewnego dnia w Irlandii: „Nie ma potrzeby, aby życie traktować z wielką powagą. Ale muzykę – jak najbardziej”. Wielcy artyści i mistrzowie, których miałem szczęście poznać w swoim życiu spowodowali, że poszedłem drogą, na której rozwijam autorski program nauczania. Muzyka jest w nim kluczem do opowiadania o życiu i przede wszystkim – do bycia z innymi ludźmi. W tym współistnieniu najważniejsze jest dla mnie, aby dzielić się z innymi ludźmi autentyczną, czystą energią serca. W czasie warsztatów chcę przekazać rzeczy, które pomogą Wam odnaleźć w sobie energię i
radość, być uważnym liderem i budować inspirujący zespół.”

https://www.facebook.com/citybumbum/
https://www.facebook.com/lepszastronaintegracji/
https://www.facebook.com/CBBEnsemble/
www.citybumbum.pl
www.lepszastronaintegracji.pl

NORAH MC GETTIGAN – AFRO DANCE

Urodzona w północno-zachodniej Irlandii, Norah Mc Gettigan zawodowo jest reżyserką filmową. Oprócz filmu jej wielką pasją jest muzyka i taniec Afryki Zachodniej. Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole CBB Ensemble, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską. Artystka zajmuje się zachodnioafrykańskim tańcem od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei Konakry w 2007 r. Norah pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata, a także pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Bobzi Record, (Gwinea), Aminata Sanou, (Burkina Faso), Seny Bangoura, (Gwinea), Oumar Ouattara, (Cote d’Ivoire), Sellou Blagone, (Cote d’Ivoire), Landing Mane (Senegal), Norma Schulz (Niemcy/Australia).
Norah prowadzi obecnie regularne cotygodniowe zajęcia afro dance dla ludzi z różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, a także występuje z zespołem CBB Ensemble.
Razem z Wojtkiem Pęczakiem, (założycielem City Bum Bum), stworzyli „Noc żywych bębnów”, coroczną wielką uroczystość muzyki zachodnioafrykańskiej w Polsce. Od 2010 roku, organizują wyjazdy, (warsztaty taneczne i bębniarskie) do Senegalu.

https://www.facebook.com/Afro-Dance-City-Bum-Bum-1424144131159027/
https://www.facebook.com/CBBEnsemble/

Parę słów od Nory dla uczestników:

Można powiedzieć, że tradycyjny taniec zachodnioafrykański jest jednym z głównych czynników jakie wpłynęły na kształt wszystkich współczesnych form tańca.
W Afryce Zachodniej, taniec jest nieodłączną częścią życia codziennego. Dzieci od urodzenia noszone są na plecach swoich matek i podczas lokalnych uroczystości dzieci automatycznie poruszają się w rytmie muzyki. Ich filozofia jest prosta: jeśli masz serce które bije, masz też i rytm, a więc masz wszystko co potrzebne jest do tańca. Wniosek: powinieneś tańczyć.
Każdy taniec ma określone znaczenie i tradycyjnie przypisany był do uroczystości podczas której można go było wykonywać. Jednak czasy się zmieniły i możemy obserwować przemianę tradycyjnych form na nowe style tańca i ich rozprzestrzenianie się po całym świecie. Dlatego zapraszamy Cię do ponownego połączenia się z korzeniami i doznania niezapomnianego zastrzyku czystej, pozytywnej energii.

To niepowtarzalna okazja, aby tańczyć przy zachodnioafrykańskiej MUZYCE NA ŻYWO.

Zapraszamy serdecznie!

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin