Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W sobotę 27 maja w Ownicach koło Słońska odbył się Międzynarodowy dzień inwalidy.

Głównym organizatorem święta było koło łowieckie „Dzik” w Słońsku pod przewodnictwem prezesa, pana Franciszka Jamniuka.

Z relacji organizatorów wynika, że w imprezie wzięło udział około 1000 niepełnosprawnych z Polski i Niemiec, natomiast wśród uczestników największą grupę stanowili niepełnosprawni z województwa lubuskiego. Przez wiele godzin na terenie Stanicy łowieckiej „Kniejówka” wspólnie bawili się i integrowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, a także osoby niezrzeszone.

Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach: strzeleckim i plastycznym, a także wspólnie pośpiewać i potańczyć. Niespodzianką był przyjazd detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, który zaprosił polskiego wykonawcę muzyki dance FISHER Music.

Przez swoją działalność na rzecz chorych i niepełnosprawnych myśliwi z koła łowieckiego „Dzik” w Słońsku udowadniają, że nie tylko polują, ale przede wszystkim mają otwarte serca dla potrzebujących. Dodajmy, że to właśnie Koło ma statut Organizacji Pożytku Publicznego. Zachęcamy także inne koła łowieckie do rozpoczęcia takiej działalności, a na pewno zmieni się postrzeganie myśliwych i ucichną niepochlebne komentarze, jakie często pojawiają się w mediach społecznościowych.

Informacja nadesłana przez WAR.

Fot. Marek Pereć

1 odpowiedź na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS