Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Sport Olimpia Sulęcin

Pierwszy mecz wyjazdowy po zmianach w drużynie nie był dla żółto-niebieskich łatwy. Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonał na własnej sali Olimpią Sulęcin 3:0 (25:21, 25:18, 25:17). MVP meczu został Jan Fornal.

Pechowa trzynastka?
Problemy w drużynie odbiły swoje piętno na siatkarzach w ostatnim meczu. Mimo próby dotrzymania kroku gwardzistom w pierwszym secie (co nawet się udawało), w drugim i trzecim Olimpia musiała uznać wyższość wrocławian. Było to drugie spotkanie z Chemeko-Systemem Gwardią Wrocław, drugie przegrane. Wrocławianie mają na swoim koncie 34 punkty, co plasuje ich na 6. miejscu. Żółto-niebiescy zarobili 17 punktów i są na 13. miejscu.

Zmiana kapitana
Bartosz Zrajkowski w tym sezonie był człowiekiem orkiestrą w Olimpii, pełnił bowiem szereg funkcji: kapitana, rozgrywającego oraz trenera przygotowania motorycznego. Niestety na początku grudnia zdiagnozowano u niego przepuklinę międzykręgową i musiał zejść z boiska na dłużej. Rolę rozgrywającego przejął po nim Rafał Prokopczuk, a niedawno na kapitana wybrano Damiana Sobczaka.

Olimpia pożegnała w styczniu nie tylko stary rok
Nowy rok przyniósł kibicom Olimpii jeszcze więcej zmian. Najpierw choroba kapitana, a teraz rozwiązanie umów z aż dwoma zawodnikami. W niedawno zamieszczonym ogłoszeniu na fanpage’u drużyny kibice dowiedzieli się, że Filip Frankowski i Łukasz Owczarz żegnają się z żółto-niebieskimi barwami. W zamian klub podpisał tylko jeden kontrakt z dobrze znanym kibicom Olimpii Bogdanem Jurantem. Dlaczego kontrakty zostały rozwiązane w środku sezonu, dodatkowo z jednym z bardziej obiecujących zawodników?

Klub nie płaci na czas?
Powodem nieporozumień na linii Frankowski i Owczarz a klub miały być między innymi nieterminowe wypłaty. Spóźnianie się z przelewami klub tłumaczył nieregularnymi wypłatami z umów sponsorskich, co z kolei miało wstrzymywać pensje zawodników. Olimpia chciała też zaoszczędzić, obniżając wypłatę Owczarzowi, na co z kolei ten nie chciał przystać. Finalnie managment nie doszedł do porozumienia z zawodnikami, co skutkowało rozwiązaniem umów za porozumieniem stron.

JP

Pizzeria Sulęcin
Pizzeria Sulęcin
Pizzeria Sulęcin
Pizzeria Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS