Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W ostatnich dniach na Facebooku pojawił się fałszywy profil Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który stanowi poważne zagrożenie dla osób korzystających z mediów społecznościowych. Oszuści, podszywając się pod ZUS, próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze, obiecując atrakcyjne warunki inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat.

Podając fałszywe informacje, oszuści sugerują, że wystarczy zainwestować jedynie tysiąc złotych, aby zapewnić sobie środki na wcześniejszą emeryturę. W celu uwiarygodnienia oferty wykorzystano spreparowany wizerunek byłej prezes ZUS, a także przeprowadzono nieprawdziwy wywiad, w którym rzekomo zachęca się osoby powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w nowym projekcie emerytalnym. Oszuści obiecują wypłatę co najmniej trzech tysięcy złotych miesięcznie, twierdząc, że projekt jest gwarantowany przez Państwo oraz Narodowy Bank Polski.

Na fałszywym profilu znajduje się także instrukcja, jak dołączyć do rzekomego programu. Jednakże, wypełniając formularz i klikając w podane linki, istnieje ryzyko utraty pieniędzy oraz wykorzystania danych osobowych w celach przestępczych, takich jak wyłudzenie kredytu czy oszustwo.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega, aby nie klikać w podejrzane linki ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia, zarówno w przypadku wiadomości e-mailowych, jak i SMS-owych. Apeluje również o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści.

„Wszelkie formularze niezbędne do załatwienia spraw, ZUS udostępnia na swojej stronie zus.pl, w każdej placówce zakładu, poprzez PUE ZUS. W przypadku wątpliwości dotyczących otrzymanej korespondencji należy skontaktować się z placówką ZUS”. – przypomina Agata Muchowska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS woj. lubuskiego.

W obliczu coraz bardziej wyrafinowanych prób oszustwa, ważne jest, aby zachować czujność i ostrożność w kontaktach internetowych oraz weryfikować autentyczność informacji, zwłaszcza gdy dotyczą one kwestii finansowych i osobistych.

Zdjęcie poniżej przedstawia grafikę udostępnianą przez oszustów:

Źródło informacji:

Agata Muchowska

Regionalna rzeczniczka prasowa ZUS woj. lubuskiego

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS