Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W dniu 27 maja 2024 roku, podczas II Sesji Rady Miejskiej w Sulęcinie, Przewodniczący Rady został poinformowany o utworzeniu Klubu Radnych Karola Buksztynowicza.

W skład nowo utworzonego Klubu wchodzą:

  • Jerzy Wysoczański – przewodniczący klubu
  • Tadeusz Domaszewicz
  • Agnieszka Lipska
  • Marek Lipski
  • Eliasz Kowalew

Na uwagę zasługuje fakt, że radny Grzegorz Czuczak, który do Rady Miasta dostał się z list Komitetu Wyborczego Wyborców Karola Buksztynowicza, nie jest członkiem Klubu.

Do informacji o utworzeniu Klubu ustosunkował się na portalu Facebook Adam Miglujewicz, Radny Powiatu Sulęcińskiego, komentując: „Ruch we właściwym kierunku. Owocnej pracy.”

Pierwsze efekty powstania Klubu Radnych Karola Buksztynowicza mogliśmy już zaobserwować. Podczas głosowania nad podjęciem uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla elektrowni słonecznej w obrębie ewidencyjnym Miechów 9 radnych było za, a 5 się wstrzymało (radny Stanisław Przybylski był nieobecny na sesji). Wśród tej grupy radnych, która wstrzymała się od głosu znalazło się 4 członków Klubu Radnych Karola Buksztynowicza: Tadeusz Domaszewicz, Eliasz Kowalew, Agnieszka Lipska oraz Marek Lipski. Natomiast w głosowaniu w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od zbycia w drodze przetargu udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej własność Gminy Sulęcin cały Klub wstrzymał się od głosu.

Czy Klub Radnych ma szansę być skuteczną opozycją?

Zawiązanie klubu to dość ważne wydarzenie. W poprzedniej kadencji nie doświadczaliśmy aż tak wyraźnego podziału wśród radnych. Ostatnie wybory zmieniły jednak tę sytuację. Karol Buksztynowicz wprowadził 6 radnych, tyle samo co Dariusz Ejchart. Klub „opozycyjny” liczy obecnie 5 radnych, więc czysto teoretycznie (uzyskując poparcie 3 innych radnych) ma szanse wygrywać głosowania. Poniedziałkowa sesja pokazuje, że chyba częściej będziemy świadkami wstrzymywania się od głosu, niż twardego „przeciw”.

Przed nami sesja absolutoryjna

III Sesja odbędzie się w dniu 12 czerwca 2024, godz. 14:00 w sali konferencyjnej Domu Joannitów i będzie to sesja, na której m.in. zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Sulęcin, sprawozdanie Burmistrza z Wykonania budżetu i głosowanie nad udzieleniem mu absolutorium. Czy Radni będą jednomyślni? Przekonamy się już 12 czerwca.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS