Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

55-letni urzędnik pełniący funkcję kierownika Obwodu Drogowego w Sulęcinie usłyszał zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków, czym doprowadził Zarząd Dróg Wojewódzkich do strat sięgających ponad 100 tys. zł. Korzyść majątkową w wyniku takiego działania miał uzyskać przedsiębiorca, który wygrywając przetarg nie wywiązywał się ze swoich zadań. Te wykonywały za to osoby wskazane przez urzędnika, w tym pracownicy zarządu dróg. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu.

Anonimowa informacja o potencjalnych nieprawidłowościach w Obwodzie Drogowym w Sulęcinie podlegającym Zarządowi Dróg Wojewódzkich trafiła do kierownictwa tej instytucji. Stąd już oficjalne zawiadomienie do Lubuskiej Policji. Sprawą od początku zajmowali się eksperci dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Śledczy musieli wyjaśnić czy zarzuty formułowane wobec 55-letniego kierownika Obwodu Drogowego w Sulęcinie są zgodne ze stanem faktycznym. Sprawę nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie, a później Okręgowa w Gorzowie Wlkp. Chodziło o lata 2015-2017, kiedy to urzędnik nadzorujący wykonywanie usług drogowych zlecał je innym osobom organizując im prace i określone zadania. Czynności te miały być również wykonywane przez pracowników tego Obwodu, a zgodnie z umową zadania te leżały w gestii firmy, która wygrała przetarg na te usługi.

Śledczy stwierdzili, że 55-letni urzędnik nie dopełnił obowiązków i przekroczył swoje uprawnienia cedując te zadania na osoby nie objęte umową. M.in. odśnieżanie dróg miało być wykonywane w regionie innym, niż wskazany w umowie. Tym samym urzędnik spowodował straty sięgające ponad 100 tys. zł. Materiał dowodowy systematycznie zbierany i analizowany w tej sprawie potwierdził nieprawidłowości formułowane w zawiadomieniu. Możliwe to było dzięki żmudnej i dociekliwej pracy śledczej policjantów zwalczających przestępczość korupcyjną i prokuratorów. W wyniku tego 55-latek usłyszał zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków przez co umożliwił 62-letniemu przedsiębiorcy osiągnięcie korzyści majątkowej. W tej sprawie także przedsiębiorca usłyszał zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków urzędnika w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci zajęli majątki podejrzanych na łączną kwotę blisko 180 tys. zł. Urzędnik stracił pracę, a akt oskarżenia w tej sprawie został właśnie skierowany do Sądu Rejonowego w Sulęcinie.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin