Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Mimo sześciu porażek z rzędu, stosunkowo mała odległość do Wrześni zachęciła kibiców Olimpii do wyjazdu na pojedynek z liderem tabeli. Zawodnicy Krispolu wygrali dość pewnie, jednak po pojedynku z Olimpią stracili fotel lidera ligi.

Podopieczni trenera Łukasza Chajca w dwóch pierwszych partiach nie stawili zbyt dużego oporu gospodarzom, którzy już w połowie każdego z setów osiągali trzypunktową przewagę. Gospodarze górowali nad Olimpią przede wszystkim ligowym doświadczeniem. Zawodnicy z Wrześni kończyli większość piłek z kontry, co po stronie żółto-niebieskich stanowiło tego dnia nie lada wyzwanie. Taki obraz gry pozwalał gospodarzom na szybkie budowanie przewagi w obu pierwszych partiach, które wygrali odpowiednio do 20 i 18.

W trzeciej odsłonie dość nieoczekiwanie od początku lepiej prezentowała się Olimpia, której zawodnicy znacznie dokładniej grali w każdym elemencie, a przede wszystkim dobrze zaczął funkcjonować blok. Olimpia w tej partii utrzymywała praktycznie cały czas dwupunktowe prowadzenie. Gospodarze byli jednak w stanie wyjść na prowadzenie 20:19. W ostatnich akcjach tej partii można pokusić się o stwierdzenie, że Olimpia pokazała na co ją stać jako zespół – współpraca między poszczególnymi elementami funkcjonowała tak, że gracze Krispolu nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrze grającą Olimpię, a od stanu 21:20 pięć ostatnich piłek należało do zawodników Olimpii, którzy skutecznym blokiem zakończyli trzecią partię.

Niestety, po raz kolejny żółto-niebiescy nie poszli za ciosem. W pierwszej odsłonie gospodarze prowadzili odpowiednio 4:1 i 8:2. Gdy oni rozpędzali się z każdą piłką, w szeregi Olimpii wkradły się grzechy z poprzednich spotkań. Nic dziwnego, iż ostatnia patia – rozegrana pod dyktando gospodarzy – przeszła do historii przy stanie 25:14, co zapewniło pozostanie trzech meczowych punktów we Wrześni.

APP Krispol: Iglewski, Antosik, Dobosz, Jasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak i Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Narowski, Pasiński
OLIMPIA: Stefaniak, Orłowski, Konieczny, Turek, Zarębski, Sławiak, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Trojan, Ożarski, Frankowski, Romańczuk.

Wyniki siódmej kolejki spotkań:
AZS PWSZ Stal Nysa – SMS PZPS Spała 3:0 (25:12, 25:11, 25:19)
TSV Sanok – KPS Siedlce 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:21)
Aqua Zdrój Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 2:3 (20:25, 23:25, 25:19, 25:20, 11:15)
AZS Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:0 (25:14, 25:14, 25:20)
APP Krispol Września – Olimpia Sulęcin 3:1 (25:20, 25:18, 21:25, 25:14)
Norwid Exact Systems Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)

Najbliższe spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe – już w środę w ramach rozgrywek Pucharu Polski wyjedzie do Tomaszowa, gdzie rozegra mecz z innym beniaminkiem I ligi – Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Marek Dębowski

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?