Home Sport Olimpia Sulęcin

Kadeci Olimpii Sulęcin udanie zainaugurowali swoje występy w turnieju o półfinał MP w swojej kategorii wiekowej. Mimo rozprężenia w trzecim secie, pewnie pokonali rówieśników z Krotoszyna 3:1.

Podopieczni Andrzeja Staatsa już od stanu 9:8 w pierwszym secie momentalnie zaczęli budować przewagę, która pozwoliła im, mimo walki krotoszynian spokojnie wygrać pierwszą odsłonę do 22 punktów.
W drugim secie dzielili i rządzili młodzi Olimpijczycy – ostatni remis w tej partii na tablicy wyników pojawił się przy stanie 2:2. Po chwili było już 7:3 dla Olimpii, 17:10, 18:11. Także 7 ostatnich punktów padło łupem gospodarzy, którzy wygrali do 11.

Wysoka wygrana w drugiej partii podziałała rozprężająco na zawodników Olimpii. Gospodarze kroku krotoszynianom dotrzymywali tylko do stanu 2:3, potem goście włączyli drugi bieg, co raz bardziej odjeżdżając zawodnikom Olimpii, którym w tym momencie największy problem sprawiało przyjęcie zagrywki. Na szczęście odsłona ta podziałała na naszych zawodników jak zimny prysznic, dzięki któremu wyszli niezwykle skoncentrowali na ostatnią odsłonę tego spotkania.

Olimpijczycy czwartego seta rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i ani na chwilę nie stracili koncentracji, co pozwoliło im spokojnie budować przewagę nad rywalami (11:3, 18:9). Zawodnicy z Wielkopolski od stanu 19:11 ponownie – tak jak to było w drugiej partii nie byli w stanie zdobyć więcej punktów, co poskutkowało zwycięstwem Olimpii do 11 i w całym meczu 3:1

STS Olimpia Sulęcin – UKS PIAST Krotoszyn 3:1 (25:22, 25:11, 17:25, 25:11)