Drużyna wspierana przez nasz portal udanie zainaugurowała rozgrywki SALPS w sezonie 2015/2015. Do wygrania potrzebowała jedynie trzech setów, choć gdyby nie udana pogoń w końcówce trzeciego seta, to kto wie, czy nie zobaczylibyśmy meczu bliźniaczo podobnego do pierwszej potyczki Raptorów w lidze z Albatrosami, w którym ulegli dopiero po tie-breaku.

Mimo, że drużyna Sulecin24.pl występuje w lidze po raz pierwszy, to praktycznie wszyscy zawodnicy już znają smak tych rozgrywek dotychczas grając w występujących w zeszłym sezonie Ognikach, czy też ZSLiZ Sulęcin i było widać, że znacznie swobodniej uzupełniają się na boisku.

Raptory, podobnie jak w spotkaniu z Albatrosami zaczynały każdego seta od kilkupunktowego prowadzenia – dzięki ambitnej grze wykorzystywali oni każdy błąd i brak zgrania u przeciwników. Jednak zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii taki stan trwał do okolic 16 punktu. W tym momencie nasz portalowy zespół zaczynał łapać rytm gry i zazwyczaj kilkoma dobrymi zagrywkami wychodził na dwu-trzypunktowe prowadzenie, Raptory odpowiadały jedynie pojedynczymi punktami i dlatego obie partie zakończyły się takim samym wynikiem: 25:19.

Trzecia partia była w tym spotkaniu najciekawsza. Już od początku Raptory osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie, które dzięki skutecznym atakom Jakuba Leszczyłowskiego i Mateusza Hermy utrzymywało się przez całą partię. Im bliżej końca trzeciej partii tym więcej błędów pojawiało się w zespole Sulecin24.pl, a autowe ataki m.in. Marcina Pitka spowodowały, że Raptory prowadziły w pewnym momencie nawet 17:22. Był to decydujący moment spotkania, gdyż wyszło boiskowe doświadczenie części zawodników Sulecin24.pl – mimo tak dużej punktowej przewagi Raptorów nie wstrzymywali oni ręki w ataku i przy zagrywce. Na Tablicy świetlnej co prawda pojawił się wynik 23:20 dla Raptorów, jednak nasz team był w stanie doprowadzić do remisu po 24. W tym momencie bardzo niewiele zabrakło Raptorom do wygrania seta, jednak dwa zepsute ataki zadecydowały o tym, że to Sulecin24.pl zwyciężył w swoim pierwszym meczu w rozgrywkach Salps w sezonie 2015/2016 i przynajmniej do czwartku znajduje się na czele tabeli rozgrywek. Zaś Raptory – z tak ambitną postawą wydaje się że ich wygrana jest tylko kwestią czasu, choć ich kolejnym przeciwnikiem będzie ułożony zespół Gimnazjum Sulęcin.

Sulecin24.pl – Raptory 3:0 (25:19, 25:19, 26:24)
Sulecin24: Tośta, Karaś, Szymański, Sas, Kochański, Pitek, Bujnowski, Frąckiewicz
Raptory: Leszczyłowski, Herma, Monkiewicz, Tetfejer, Bezhubka, Makarewicz, Matusik, Sas.