Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

Na ten moment czekali kibice! W środowy wieczór Olimpia Sulęcin meczem u siebie zainaugurowała rozgrywki Tauron 1. Ligi Mężczyzn, a przeciwnikiem była młoda, lecz waleczna drużyna ZAKSY Strzelce Opolskie.

Obostrzenia spowodowane przez pandemię koronawirusa sprawiły, że dostępnych miejsc było mniej niż zazwyczaj. Klub zdecydował, że w związku z tym wstęp w pierwszej kolejności na mecze mają posiadacze karnetów (w tym Klub Kibica). 50 pojedynczych biletów, jakie zostały w wolnej sprzedaży rozeszło się w pół godziny i można tylko gdybać co by się działo, gdyby do hali mogło wejść więcej kibiców.

Być może ta gorąca atmosfera w pierwszym secie odrobinę zdeprymowała gospodarzy, którzy popełniali wiele błędów i sprawiali wrażenie jakby na ich grę wpływała debiutancka trema gdyż od prowadzenia 2:0 rozpoczęli goście , którzy z każdą kolejną akcją powiększali swoją przewagę 9:5 i 13:8. Sulęcinianie pomimo starań do końca już tej premierowej odsłony meczu nie zdołali odrobić straty 14:19. Punktował praktycznie jedynie Grzegorz Turek, a pierwszego seta błędem w ataku zakończył Maciej Naliwajko.

Także drugą partię ZAKSIACY rozpoczęli od prowadzenia 3:1 dzięki dobrym serwisom swojego kapitana – jednak solidne ataki kapitana żółto-niebieskich Macieja Kordysza doprowadziły do wyrównania po 5. Walka punkt za punkt trwala do stanu po 13 kiedy to Olimpia włączyła drugi bieg – ponownie m.in. dzięki wysokiej skuteczności Grzegorza Turka w tej części spotkania. Tego seta również zakończył Maciej Naliwajko – tym razem zdobywając punkt na 25:22

Bliźniaczy do drugiego seta – set trzeci miał bardzo podobny przebieg, ponownie w połowie partii, choć było po 15 to Olimpia zaczęła dyktować mocno swoje warunki gry – w drugiej części zdobywając 10 punktów, przy tylko trzech punktach ZAKSY – ostatecznie to Olimpia wygrała 25:18

Czwartą odsłonę koncertowo zaczęli sulęcinianie – niesieni dopingiem swoich kibiców prowadzili już na początku 4:0. Taka presja spowodowała błędy po drugiej stronie siatki. Podopieczni Rolanda Dembończyka w pewnym momencie przegrywali już 18:11 – to pozwoliło Olimpii spokojnie sięgnąć po trzy punkty w tym spotkaniu – bez problemu wygrywając partię do 20.00

To drugi przypadek gdy Olimpia na inaugurację 1 ligi wygrała – i po raz drugi 3:1 – 1 października 2005 roku żółto-niebiescy – w swoim historycznym – pierwszym meczu w pierwszej lidze pokonali BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała, ostatnie dwa sezony pierwszoligowe Olimpia na inaugurację przegrywała w takim samym stosunku – z Krispolem Września oraz Ślepskiem Suwałki.

W najbliższą sobotę Olimpia Sulęcin rozegra kolejne spotkanie ligowe – tym razem w Krakowie zmierzy się z AGH – poprzednim zespołem przyjmującego Macieja Naliwajki.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie