Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Tegoroczny Tydzień Bibliotek już za nami. W tym roku wszelkie działania promujące czytelnictwo, zrzeszające grono czytelników, a także działania wokół książki odbyły się pod hasłem #biblioteka.

O tym, że biblioteka to miejsce pełne kreatywnych ludzi, sulęcińskie bibliotekarki starały się pokazać w rozmaity sposób. Na każdy dzień Biblioteka Publiczna w Sulęcinie przygotowała ciekawą ofertę, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Obchody rozpoczęliśmy inaczej niż inne biblioteki w całej Polsce, bo dzień wcześniej, to jest 7 maja. W tym dniu naszą bibliotekę odwiedził Pan Poeta, który zrobił niezłe SHOW! – animacje i warsztaty pełne dobrej zabawy, połączone ze spotkaniem autorskim.

W kolejnym dniu odbyło się spotkanie pod hasłem „Czytaj ludzi jak książki”, którego bohaterem był Łukasz Łyczkowski.
W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, odbyło się również bardzo uroczyste pasowanie czterolatków z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie oraz Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki.

Kolejnym wydarzeniem był wieczór z poezją, czyli naszym znanym cyklem – „Rzeka słów… czyli wieczór poezji nie tylko śpiewanej”. Gościliśmy zespół BREVKI, który właśnie tego dnia miał swoją muzyczną premierę.

Zorganizowaliśmy kolejny raz konkurs czytelniczy pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania”, którego celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz zachęcenie do czytania książek rozwijających dziecięcą wyobraźnię .

„Dzieciaku, pokaż swój talent!” to kolejna atrakcja stworzona z myślą o najmłodszych. Scenę w tym dniu przejęły dzieci, które zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności!

Na zakończenie zorganizowaliśmy Piknik między regałami. Było wiele atrakcji przygotowanych z myślą o każdym uczestniku.

Równolegle, w naszych filiach działy się równie ciekawe rzeczy – na naszych czytelników czekał szereg atrakcji i niespodzianek. W Trzemesznie Lubuskim odbyła się Akademia Malucha, „Przerwa na czytanie”- czyli wspólne spędzanie czasu przy książce, „Czytanie łączy pokolenia”, gdzie zaproszeni goście prezentowali słuchaczom wybrane fragmenty utworów oraz „Legendy lubuskie” – poznawanie przez czytanie historii regionu. W Ostrowie na mieszkańców czekała „Biblioteka w plenerze” – czyli „książka w ciemno” dla dzieci i dorosłych, słodka sentencja oraz bajkowy kącik, a w Żubrowie odbyło się pasowanie na czytelnika oraz literackie gry i zabawy.

W ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy projekt fotograficzny pod nazwą „Ubierz się w książkę” który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. To inicjatywa stworzona w celu promowania literatury oraz upowszechniania i popularyzacji fotografii jako dziedziny sztuki.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania wydarzeń podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, ale przede wszystkim pragniemy podziękować uczestnikom i odbiorcom naszych wydarzeń. Dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie, za miłe słowa uznania i pozytywny odbiór naszej działalności – to wszystko motywuje nas do dalszego działania. Dziękujemy, że bierzecie Państwo czynny udział w kulturze – bo bez Was nie byłoby nas.

SOK

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin