Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Wiosenna pogoda motywuje nas do aktywnych form spędzania czasu wolnego. Dużą popularnością cieszą się przejażdżki rowerowe zarówno te rodzinne jak i indywidualne. Dlatego też, należy pamiętać o zasadach zachowania się na drodze , aby każdy jej uczestnik mógł czuć się bezpiecznie. Powiat Sulęciński już po raz kolejny wziął udział w organizacji eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej tradycyjnie składał się z części teoretycznej, w której uczniowie szkół gimnazjalnych oraz podstawowych mogli sprawdzić poziom wiedzy z zakresu przepisów w ruchu drogowym oraz z części praktycznej, podczas której mogli swoją wiedzę wykorzystać. Nad przebiegiem tej części turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Oprócz toru sprawnościowego i miasteczka ruchu drogowego, na uczestników czekało również zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To zadanie odbywało się pod czujnym okiem strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Jak co roku w organizacji tego przedsięwzięcia pomogli nam nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie.

W tym roku w turnieju wystartowało 6 trzyosobowych drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 3 trzyosobowe drużyny w kategorii szkół gimnazjalnych.

Oto wyniki turniejowych zmagań:

Szkoły podstawowe:
1. Trzemeszno Lub.
2. Wędrzyn
3. Słońsk
4. Boczów
5. Sulęcin
6. Lubniewice

Gimnazja:
1. Sulęcin
2. Lubniewice
3. Słońsk

Nagrody i dyplomy uczestnikom Turnieju wręczyli Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz oraz Dyrektor ZSLiZ Grażyna Sobieraj. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Sulęcińskiego oraz Ośrodki Szkolenia Kierowców, które po raz kolejny włączyły się w akcję BRD. Za finansowe wsparcie szczególnie dziękujemy: Ośrodkowi Szkolenia Kierowców: Marian Miłoszewski „ABC”, Agnieszka Popis, Sebastian Dziadas „LUZ”, Joanna i Wiesław Synejko „SYNEJKO”, Tomasz Ignatowicz „PERFEKT”, Łukasz Moręgiel „EDU-MED”.

Zwycięska drużyna z każdej grupy będzie reprezentować Powiat Sulęciński w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy finalistom z Powiatu Sulęcińskiego i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Nadesłała: Katarzyna Sobiecka

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS