Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Tegoroczny turniej odbył się w sobotę 02 października 2021 roku. Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona postanowiło rozegrać go z dwóch powodów. Pierwszy – 777 Rocznica Nadania Praw Miejskich naszemu miastu, a drugi równie ważny to „Benefis Jeremiego Borowca” – trenera II klasy badmintona, który od wielu lat prowadzi zajęcia i przygotowuje dzieci oraz młodzież do udziału w badmintonowych zawodach.

„777 Rocznica Nadania Praw Miejskich Miastu Sulęcin to idealna okazja by uczcić również pracę trenerską Jeremiego Borowca, człowieka o wielkim sercu, który zasługuje na słowa uznania za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej, a w szczególności dzieci i młodzieży” – podaje prezes Sulęcińskiego Stowarzyszenie Badmintona Jacek Ćwiertnia. Spod ręki trenera wyszło wielu zawodników, którzy grali w reprezentacjach na różnych szczeblach zawodów, a także tacy którzy aktualnie są trenerami w różnych klubach i to nie tylko na terenie Gminy Sulęcin.

Wiele lat pracy trenerskiej to piękna rocznica by uczcić zasługi człowieka, który tak wile dobrego uczynił na rzecz rozwoju badmintona w Gminie Sulęcin. W tym szczególnym dniu słowa uznania i gratulacje trenerowi złożyli Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak. W dowód wdzięczności z ich rąk nasz jubilat otrzymał pamiątkowy ryngraf. Do życzeń i słów uznania dołączył się również Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Szczepański, a także nasz gość specjalny – dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski, który jako doświadczony sportowiec podkreślił, jak ważna jest rola trenera w prowadzeniu zawodników.

Nie zabrakło słów uznania od obecnych na turnieju przedstawicieli Uczniowskich Klubów Sportowych – Zygmunt Wołek reprezentujący UKS „Iskra” Babimost oraz Marzena Tomaszewska reprezentująca UKS „Siódemka” Świebodzin również przekazali na ręce trenera serdeczne gratulacje i słowa uznania. W tak podniosłej chwili nie mogło się obyć bez chwili wzruszenia. Moment, gdy przyszło wysłuchać tego co mają do powiedzenia wychowankowie trenera, których część przybyła specjalnie na turniejowe spotkanie był dla niego wielkim zaskoczeniem. Wychowankowie przygotowali się również na tę okoliczność.

Trener Borowiec usłyszał od swoich uczniów podziękowania za pracę trenerską – otrzymał okolicznościowy grawer z podziękowaniami, a także klubową – trenerską koszulkę oraz słodki tort. Wspomnienia, rozmowy i miły, serdeczny „klimat” udzielił się wszystkim.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na otwarcie turnieju, a chwilę po nim na „mecz rozpoczęcia” zawodów, do którego zaprosiliśmy Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta oraz naszego gościa – lubuskiego olimpijczyka Tomasza Kucharskiego. Panowie chętnie podjęli wyzwanie i w grze mieszanej z naszymi zawodniczkami Magdaleną Piechowiak oraz Dominiką Koryluk prowadzili ku zaskoczeniu bardzo ciekawą „wymianę lotki”.

Badmintonowe zmagania na sześciu kortach trwały do późnego popołudnia. W grach o „Puchar Burmistrza Sulęcina” rywalizowały zarówno dzieci jak i dorośli. Wyniki przedstawiają się następująco:

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK – WYNIKI KOŃCOWE:

Gra pojedyncza kobiet – SINGIEL OPEN:
1 miejsce: Aleksandra CIEPLAK
2 miejsce: Katarzyna PATALAS
3 miejsce: Dominika KORYLUK

Gra pojedyncza mężczyzn – SINGIEL OPEN:
1 miejsce: Zbigniew ZIMNY
2 miejsce: Jakub GÓRSKI
3 miejsce: Karol CHOJNACKI

Gra podwójna kobiet – DEBEL OPEN:
1 miejsce: Magdalena PIECHOWIAK / Katarzyna PATALAS
2 miejsce: Joanna RUMIŃSKA / Dominika DAUKSZA
3 miejsce: Milena GIEROŃSKA / Aleksandra CIEPLAK

Gra podwójna mężczyzn – DEBEL OPEN:
1 miejsce: Jakub GÓRSKI / Michał MATERA
2 miejsce: Adam GRZESIAK / Zbigniew ZIMNY
3 miejsce: Rafał MAZUR / Gustaw DUDKA

Gra mieszana MIXT OPEN:
1 miejsce: Magdalena PIECHOWIAK / Adam GRZESIAK
2 miejsce: Dominika KORYLUK / Gustaw DUDKA
3 miejsce: Aleksandra KOPEĆ / Tomasz POLONIS

Gra pojedyncza kobiet – KAT. A:
1 miejsce: Elżbieta MAKULUS
2 miejsce: Iwona KOSZELA
3 miejsce: Aleksandra STASIŁOWICZ

Gra pojedyncza mężczyzn – KAT. A:
1 miejsce: Sebastian SZYMAŃSKI
2 miejsce: Krzysztof NOWAK
3 miejsce: Marcin BIBIK

Gra pojedyncza mężczyzn – KAT. 45+
1 miejsce: Andrzej MAKULUS
2 miejsce: Edward ZABORSKI

Gra pojedyncza dziewcząt – U11:
1 miejsce: Małgorzata KACZKOWSKA
2 miejsce: Julia SIKORSKA

Gra pojedyncza chłopców – U11:
1 miejsce: Borys KOWALCZYK
2 miejsce: Szymon KIEŁBASA
3 miejsce: Filip OSACZUK

Gra pojedyncza dziewcząt – U13:
1 miejsce: Karolina ĆWIERTNIA
2 miejsce: Milena SROKA
3 miejsce: Urszula SKARBEK

Gra pojedyncza chłopców – U13:
1 miejsce: Marcel MAKULUS
2 miejsce: Miłosz KOMOROWSKI
3 miejsce: Fabian KUPISZ/Konrad NOWACZYK

Gra pojedyncza dziewcząt – U15:
1 miejsce: Weronika GULAK
2 miejsce: Iga PACHAŁA
3 miejsce: Hanna SOT

Gra pojedyncza chłopców – U15:
1 miejsce: Kacper ZDZYNIECKI
2 miejsce: Kacper GANCZAR
3 miejsce: Dawid KACZKOWSKI

Gra pojedyncza dziewcząt – U19:
1 miejsce: Aleksandra CIEPLAK
2 miejsce: Milena GIEROŃSKA

Gra pojedyncza chłopców – U19:
1 miejsce: Mieszko SZYMAŃSKI
2 miejsce: Kacper MAKULUS
3 miejsce: Marcin MARKOWSKI

TEAM JEREMIEGO i RADOSNY AMATOR:
Gra pojedyncza:
1 miejsce: Joanna RUMIŃSKA
2 miejsce: Dominika DAUKSZA
3 miejsce: Marek DĘBOWSKI

Gra mieszana (rodzic+dziecko):
1 miejsce: Elżbieta MAKULUS / Kacper MAKULUS
2 miejsce: Sebastian SZYMAŃSKI / Mieszko SZYMAŃSKI
3 miejsce: Hubert GIEROŃSKI / Milena GIEROŃSKA

Gra mieszana:
1 miejsce: Iwona WALCZAK / Jacek ĆWIERTNIA
2 miejsce: Wioletta MARKOWSKA / Tomasz PROZOROWICZ
3 miejsce: Iwona KOSZELA / Dariusz EJCHART

Podsumowując – zawodnicy Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona w trakcie rozgrywek zdobyli 11 pucharów, a także 11 złotych, 14 srebrnych i 14 brązowych medali. Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych.

W trakcie turnieju zorganizowana została zbiórka charytatywna pod hasłem „Pomóż Józefince Usłyszeć Świat” – wyniki zbiórki zaprezentujemy tak szybko, jak tylko komitet społeczny przekaże nam informację o zebranej kwocie. Już teraz dziękujemy, że tak liczne grono badmintonistów zdecydowało się wesprzeć inicjatywę.
Organizacja turnieju nie mogłaby się odbyć bez pomocy innych instytucji oraz ich przedstawicieli. Dziękujemy bardzo za pomoc naszym współorganizatorom:
1/ Urząd Miejski w Sulęcinie,
2/ I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie,
3/ Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie.

Skoro mowa o podziękowaniach to w tym miejscu dziękujemy również za pomoc w organizacji wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i realizacji turnieju, a także tym, którzy zadbali o to byśmy nie byli głodni. Drodzy rodzice jesteście naprawdę „WIELCY”, to między innymi dzięki Wam ten turniej mógł się odbyć. Dziękujemy. Słowa uznania kierujemy również pod adresem naszych sponsorów, tj.: MASZOŃSKI LOGISTIC – Sulęcin, ILTRANS – Ośno Lubuskie, BITUMEN.de – Międzyrzecz, BOSCH DIESEL SERVICE ĆWIERTNIA – Międzyrzecz, LEKS – Sulęcin, a także DUET Sklep Sportowo Odzieżowy w Sulęcinie. Dziękujemy także lokalnym mediom – Sulęcin24.pl oraz Przekrój Lokalny, pod których Patronatem Medialnym nasza impreza się odbyła.

W tym miejscu jeszcze raz składamy Naszemu trenerowi serdeczne gratulacje, wytrwałości i zdrowia, a także dalszych sukcesów trenerskich „na korcie” i w życiu osobistym. Dziękujemy.

źródło: Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona


fot. Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS