Praca steinpol
Home Kultura Koncerty - relacje

Praca Christianapol meble Sulęcin

Touch of Ireland Sulęcin
Touch of Ireland Sulęcin

Data: 25.09.2010 (sobota),
Start: 19:00,
Wstęp: 35zł,
Miejsce: Sala Widowiskowa – SOKSiR

Bilety w przedsprzedaży od 27 sierpnia – biuro SOKSiR Ip.
Informacja i rezerwacja telefoniczna:
Jacek Filipek 95 755 24 77

Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Agencja CELT zapraszają wszystkich mieszkańców Sulęcina (i nie tylko) na
Spektakl muzyczno taneczny zatytułowany Touch of Ireland w wykonaniu zespołu Carantuhill oraz grupy tanecznej Reelandia.

Touch of Ireland – jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium…. Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`capella.

Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej „na żywo”.

Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej „autentyczne”; z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że jest to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością – skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Touch of Ireland – to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC.

… i wszystko na żywo!

Zespół CARRANTUOHILL, od niemal 20 lat wykonujący muzykę opartą na irlandzkiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.000 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 8 płyt CD przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria JOPEK, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Bernard MASELI, Marek RADULI, Tomasz SZUKALSKI, Wojciech KAROLAK… Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”. Do największych sukcesów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza. Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych / Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), EuroWoodstock (Budapeszt), Teatr ROMA, Sala Kongresowa, Teatr Wielki, Dom Muzyki i Tańca, Przystanek Woodstock…/
Reelandia – formacja taneczna z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Dynamiczna i barwna, fascynuje ekspresją ruchu i oryginalnymi choreografiami, opartymi na tradycyjnym tańcu irlandzkim z domieszką klimatów współczesnych. Jej występy to połączenie wdzięku tancerek, efektownych kostiumów, wysokiego poziomu technicznego – ze szczególnym uznaniem publiczności spotyka się za każdym razem widowiskowy step irlandzki. W bogatym dorobku scenicznym grupa ma pokazy na największych scenach w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Ukraina). Gościła na deskach Sali Kongresowej, Teatru Muzycznego Roma, Teatru na Wodzie w warszawskich Łazienkach, Teatru Rampa, Teatru Ziemi Lubuskiej, krakowskiego Teatru Groteska… Wraz z grupą gościnnie występują: Łukasz Matera i Maciej Skwarek.

www.touchofireland.pl

Nadesłał: Jacek Filipek

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie