Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura

10 września koło pałacu w Gliśnie odbyła się XX. edycja Targów Rolniczych pt. „Jesień w Gliśnie”. Już od godziny 9.00 można było odwiedzać przypałacowe włości. Celem imprezy była integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, prezentacja twórczości ludowej regionu oraz promocja firm pracujących na rzecz rolnictwa.

Podczas tegorocznych targów nie zabrakło lokalnych wystawców – rolników, wystawców, hodowców, ogrodników, prezentacji zwierząt hodowlanych oraz występów artystycznych. Swoje stoiska miały także sołectwa czy Koła Gospodyń Wiejskich. Odbyło się również podsumowanie konkursu na „Najlepszą szarlotkę w lubuskim”. Nie zabrakło też strefy wiedzy, podczas której poruszane były tematy związane z uprawą lawendy, prowadzeniem biznesu na wsi na podstawie produkcji serów, bezpiecznego grzybobrania oraz programów: Czyste powietrze, Moja Woda.

Na targach pojawił się Władysław Dajczak – Wojewoda lubuski, który nie tylko mówił o wielkim znaczeniu polskiego rolnictwa, ale przede wszystkim wręczył w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” panu Krzysztofowi Mencelowi z gminy Cybinka za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej. Znalazły się też atrakcje dla dzieci w postaci dmuchańców, czy przejażdżek na kucykach. Okoliczni mieszkańcy i przyjezdni mogli również zaopatrzyć się w aromatyczne przyprawy, drzewka, krzewy czy ogrodowe stoły. Dla każdego coś miłego się znalazło.

KP

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS